22. března 2010 8:06 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PETRÁČEK: Topol je měl poslat k čertu

Mirek Topolánek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek. | foto: ČTK

Jeden z talentů Mirka Topolánka spočívá v tom, že si dovede naběhnout na vidle v nejméně vhodné chvíli. O kom se rozšíří zvěst, že paušalizuje homosexuály a Židy, že jim přičítá skupinové mentality, neřkuli skupinové zájmy, nad ním slušná společnost láme hůl.

Co hrozného udělal? Asi chtěl prorazit vlastní topolánkovské klišé, klišé hulváta, který kdekoho posílá k čertu a kope do aut bulvárních fotografů. Asi proto odpovídal na blbé otázky magazínu LUI, otázky provokující skupinové paušalizace, místo aby ty redaktory poslal k čertu.

Co by se stalo, kdyby je k čertu poslal? Vůbec nic, nanejvýš by noviny napsaly, že Topolánek někoho poslal k čertu, a to už přece všichni četli 187krát.

Jenže když se jim po svém pokoušel vysvětlit, že žádné skupinové paušalizace neuznává, že uhýbat může právě tak gay Slamečka jako Žid Fischer, sám se pasoval na rasistu, homofoba, antisemitu a kdovíkoho ještě.

Když Topolánek před dvěma lety zhodnotil po svém Čechy ("vidí všechno negativně, a když k něčemu dojde, podělají se"), žalovali ho národovci za hanobení národa.

Premiér Fischer se cítí uražen mnohem osobněji než oni, ale snad mohl projevit i větší velkorysost než zmrazení vztahů s Topolem. Jaký bude výsledek? Příště už Topolánek pošle k čertu preventivně každého.

Zbyněk Petráček

Autor

Zbyněk Petráčekzbynek.petracek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!