Čtvrtek 6. května 2021svátek má Radoslav 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

PETŘÍK: Lisabon jen dodatkem proti občanství EU

Dnes vstupuje v platnost Lisabonská smlouva (LS.) V souvislosti s peripetiemi jejího vzniku i komplikovanou ratifikací se v české politice z času na čas objevil zájem o tuto mezinárodní smlouvu, která fakticky promění Evropskou unii v útvar blízký federálnímu státu. Překvapení, s jakým byla v některých případech přijata podmínka prezidenta republiky k ratifikaci LS v ČR však svědčí o tom, že hlubší debata o této smlouvě u nás stále neproběhla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Steamhammer 1.12.2009 22:56

Další pokus o "Sovětský svaz"

Rada ministrů, komisaři - už tato terminologie z raného období Sovětského svazu dokazuje, o jaký se v případě EU jedná projekt! Neobolševici, kteří jsou dnes rozlezlí v záp. Evropě ve všech stranách,  navazují jednoduše na Leninovy bolševiky a chtějí se vyvarovat jejich chyb! Jen namísto dělnické třídy, která už dnes prakticky neexistuje mají dnes tak zvané menšiny, proletariát jim nahrazují hladové miliardové masy Třetího světa. Mají rovněž v úmyslu uskutečnit Mao Tse-tungovu vizi o "dobytí měst venkovem" neboli "Severu Jihem",  obsazení vyspělého světa  severní polokoule od San Franciska, přes Evropu a celé Rusko až po Vladivostok tak zvanými "rozvojovými zeměmi" jižní Asie a Afriky.

Steamhammer 1.12.2009 23:00

Re: Další pokus o "Sovětský svaz"

Sorry, ještě dodatek: v případě USA a Kanady jde samozřejmě o přemnožená etnika Karibiku, střední a jižní Ameriky, které je zaplavují!

Mke 1.12.2009 23:36

Re: Další pokus o "Sovětský svaz"

což by za "normálních" okolností nemuselo být  - stejně jako muslimové v Evropě

Mke 1.12.2009 23:37

Re: Další pokus o "Sovětský svaz"

to jako že za to můžou politici...

Petr Fiala 1.12.2009 19:42

Novináři se probudili

Konečně nám novináři sdělí, co vlastně znamená uplatnění LS.

jake 1.12.2009 15:19

Názory Lidovek už se píšou rovnou na Hradě

No, to je zajímavé, názory těchto novin už formulují přímo poradci z Hradu. Teď už chápu, co myslela redakce Lidovek řečmi o tom, že jsou "konzervativní" list.

MM 1.12.2009 12:44

ode dneska lze vystoupit

... to jen tak pro informaci: Ode dneska mohou jednotlive zeme z EU vystupovat....

Je to alternativa?

jacek 1.12.2009 16:52

Re: ode dneska lze vystoupit

ano, alternativa to, ale nerealna. viz nize.

JK 1.12.2009 18:02

Re: ode dneska lze vystoupit

Ne, neni.

jacek 1.12.2009 11:52

Eh...

A jakou ma pan Petrik (prip. pan jejda v diskusi) alternativu??? Neutralni Cesko uprostred Evropy? Federalni stat Ruske federace? Unijni stat Spojenych statu????

Jejda 1.12.2009 12:58

Re: Eh...

Osobně se domnívám, že je potřeba se vráti před vznik europolitbyrokracie, kterou nezajímá prosperita a život lidí v EU, ale jen jejich vlastní peníze a moc. Jsou stejně nebo ještě hůř odtržení od reality, než naši politici.

Evropa by se měla poučit z chyb USA, které v honbě za okamžitým ziskem (zejména obchodních řetězců) nesmyslným stlačováním cen pod reálné náklady dovedly k likvidaci nosnou páteř každé ekonomiky - spotřební průmysl. USA dnes téměř 100% závisí na dovozu "spotřebního zboží". Ale zatímco ponožky si člověk kupuje poměrně často, tak stíhačky nejsou zrovna běžným zbožím. Dluh Ameriky už dnes je větší než aktiva USA jako celku.

Pokud chceme v Evropě řešit ekologii (a měli bychom), pak je třeba skončit se zbytečným transportem základních potravin napříč Evropou, ale přiblížit u těch produktů, kde to lze (proto uvádím základní potraviny) co nejvíce místo spotřeby místu produkce.

Je třeba zlikvidovat šílenou byrokratickou mašinerii (jen v ČR je přes 1 milión státních zaměstnanců a to nejsme na "EU průměru"). Omezit státní výdaje zejména tím, že o co nejvíce věcí se budou lide starat sami a zodpovídat si za to sami (jako např. na Novém Zélandu). Omezit regulace zejména na oblasti kde to přispívá k udržení nebo zvýšení životních podmínek (tj. přísná regulace řetězců, developerských firem, volnočasových aktivit směřujících k devastaci životního prostředí a spotřebě neobnovitelných zdrojů - typicky motorkáři, 4kolkáři, motorový paraglaiding a podobné motoaktivity). Naopak investovat do vzdělávání (ale zase podle společenských potřeb, situace, kdy na 4 VŠ absolventy humanitárního oboru připadá 1 VŠ technický je neudržitelná).

Jejda 1.12.2009 13:04

Re: Eh...

Zlikvidovat sociální rovnostářství (na to aby se měli všichni bezohledu na jejich příspěvek stejně dobře prostě nemáme), imigrační politiku poměřovat za prvé potřebností nových pracovních sil, za druhé naší možností se o ty lidi postarat bez zadlužování, za třetí jejich schopností se adaptovat na Evropské standardy chování a až za čtvrté solidárností s trpícími. Když umírám hlady, nemám z čeho rozdávat. A EU je ekonomicky zdevastovaná a podvyživená.

Zdravotnictví zaměřit na péči o zdraví lidí a ne jako dojnou krávu pro farmaceutické holdingy - když "bohaté" a demokratické Švýcarsko má standard, že ze zdravotního pojištění jsou hrazena pouze generika (existují-li) a "luxusní značkové léky" si pacient připlácí rozdílem mezi jejich cenou a cenou generika, pak nevím, proč to nelze u nás či v EU...

A mohl bych napsat řadu dalších myšlenek.

Nic z užitečných věcí EU a "Brusel" neřeší, neplánují a nedělají. Místo toho vymýšlejí další multikulti zhovadilosti, regulace, přerozdělování atd. a hlavně další a další byrokracii. Ovšem je otázkou, zda je EU v dnešní podobě reformyschopná, osobně se obávám, že není. Dům s narušenou statikou nelze rekonstruovat, je třeba jej strhnout, aby neohrožoval okolí a na jeho místě v případě potřeby postavit nový. Zásadní absenci demokratických principů fungování EU, jak jsme viděli na podvodu s přijímáním LS vnímám, jako důkaz, že EU není schopná reformy.

Pak je ovšem rozumější si nechat zadní vrátka a přijímat (podobně jako Švýcarsko) jen to co je výhodné pro nás. A pokud EU shledá, že to není výhodné pro ni, ať si to nechá...

jacek 1.12.2009 13:34

Re: Eh...

vyborny prispevek s nimz naprosto souhlasim... ale... neutralita po vzoru svycarska je pro nas nerealna, proto EU vcetne LS (k niz muzu mit 150 ruznych pripominek)  je realisticky jedina moznost. Pak jsou dve moznosti - bud se EU reformuje nebo zhrouti.

svobodný 1.12.2009 16:35

Re: Eh...

A co spojenectví s USA? to je také možnost jak se nestat politickou gubernií Ruska.

jacek 1.12.2009 16:51

Re: Eh...

taky jsem pro, lec je to nerealne... stejne tak pouze ekonomicke spojenectvi po vzoru Svycarska. takze jedina moznost pro nas je integrace v ramci EU. muze se nam to libit nebo ne, ale nic jineho pro nas neprichazi v uvahu.

svobodný 1.12.2009 16:33

Švícarsko náš vzor

Já jsem pro suverení český stát spjatý s EU pouze na ekonomické, nikoliv na politické rovině. Spojenectví s Ruskem jsme si užili dost a Evropský multikulti socialismus bude potlačovat osobní svobodu jednotlivce a v budoucnu se nedají vyloučit sociální, národnostní a náboženské nepokoje, takže také není o co stát.

JK 1.12.2009 18:02

Re: Švícarsko náš vzor

Prosim, stipnete me, ze to neni pravda. Misto abys jim libal ruce, ze te tam s tim tvym slendrianem vzali, trhane, tak chces byt spjaty na ekonomicke rovine a pokracovat v ceskem svrchovanem bordelu? A na podporu toho semeles dohromady vsechny kecy o socialismu a jurodive bludy o socialnich nepokojich. Jak je mozne, ze muze byt nekdo takhle vymasteny...

jejda 1.12.2009 22:32

hlupák nevidí, fanatik vidět nechce

EKonomika EU jde do "brusele" - 62% HDP - je průměrný státní dluh  - ČR "pouze" 40%, pravidla, která mají zajistit fungování se nedodržují (viz. výjimka pro Německo a Francii z dodržování kriterií pro přijetí EURA, viz opakované referendum Irska, viz nerovná zemědělská politika).

Zač líbat ruce - že koupí fabriku za korunu, stroje odvezou do Ruska, lidi vyhodí a budovy výhodně prodají?

Vymaštění jsou jen multikulti eurokomouši jako jsi ty.

Jiří Hrbek 1.12.2009 11:47

Trochu mimo čas

Pane Petříku,

každá věc má svůj čas, jak píše už starozákonní kniha Kazatel. Čas na argumentaci o Lisabonské smlouvě skončil, ať již jste jej Vy sám využil jakkoli. Teď je potřeba přiložit ruku k dílu, anebo aspoň přestat dělat škody.

Téže chyby se dopustil pan prezident Klaus - v době, kdy měl konat, protože už čas argumentace skončil, nekonal a tvářil se, že ještě je čas argumentace. Přidal se tak bohužel k těm, kteří uděllai Česku zbytečnou ostudu.

svobodný 1.12.2009 16:42

Re: Trochu mimo čas

Je čas přiložit ruku k dílu a vystoupit z EU.

Mimochodem ten co měl konat a nekonal nebyl Klaus ale Topolánek!

JK 1.12.2009 18:03

Re: Trochu mimo čas

Tve IQ tykve se projevuje uz tvym projevem bez interpunkce a "Svicarskem". Delas svemu hradnimu idolovi peknou image.

JK 1.12.2009 11:06

Ne, dekuji, pane Petrik

Ja nechci, aby Ceska republika ze sebe delala evropskeho saska a chranila svoji "svrchovanost" a nejake 60 let stare rasisticke dekrety, vcetne ostudneho tajtrlikovani nejvyssiho ustavniho cinitele pred celym svetem. Ja chci, aby tu platilo standardni zapadni pravo.

Ivan B. 1.12.2009 12:52

Re: Ne, dekuji, pane Petrik

  Tak se odstěhujtev na západ,já jsem občan České republiky a chci,aby tu platily zákony naše a ne zákony kdovíkoho,na jejichž vznik či obsah nebudeme mít sebemenší vliv.Prý se tomu říká demokracie.

JK 1.12.2009 17:58

Re: Ne, dekuji, pane Petrik

Ty ty zakony pises? A kdybych se odstehoval, kdo by te vydrzoval, ty komiku? Navzdory evropskym dotacim jsi zadluzeny na sto let dopredu a jeste stojis s natazenou rukou.

Čtenář 1 2.12.2009 12:40

Re: Ne, dekuji, pane Petrik

To myslíte ty  zpatlané zákony naším "jedinečným" parlamentem. Zákony, které ještě než "vypadnou" ze sněmovny, už se novelizuji. Ty zákony s různými přílepky, zákony, které umožnily při privatizaci rozkrást, co se dalo atd. ? Slovo demokracie z Vašich úst má trochu pachuť, když někoho za jiný názor posíláte na západ......

prosťáček z vesnice 1.12.2009 9:47

Já to tak ale chcíííí !

Budeme jeden stát a vyhrajemé

                                                            O L I P Y J Á D Ů Ů Ů !

Hujá!

Jiří 1.12.2009 8:07

Naši suverénní poslanci

Až začnou naši suverénní poslanci tvořit legislativu, která nebude paskvilem umožňujícím tunelování či nadvládu zahraničních firem (nebo ruských zájmů), pak se můžeme bavit o tom, že nadřazenost unijních zákonů je nevýhodná. Zatím ale legislativa EU, i když není ideální, nás chrání od daleko větších zvěrstev, které by naši legislativci jinak páchali.

Janda 1.12.2009 8:01

S těmi Klausovými žvásty už dejte pokoj!

Každému myslícímu člověku je jasné, že jen co nejvíce integrovaná Evropa je může stát protiváhou stále agresívnějšímu ruskému expanzionismu. Pokud měl Klaus výhrady k Lisabonu, proč je neuplatnil v průběhu vyjednávání? Pokud chtěl diskuzi, proč ji neotevřel v téže době? Měl na to dva roky čas - a neudělal nic! Ať tedy teď drží hubu! Svým pitomým trucováním způsobil jenom to, že z občanů ČR udělal v rámci EU občany druhé kategorie. Dnes je zcela zřejmé, že sudetské Němce vůbec nešlo. Jenom Klaus účelově vytáhl téměř mrtvou záležitost na světlo a vrátil Benešovy dekrety zpátky na politické hřiště. LS není retroaktivní, celou dobu pouze Klaus užíval lživé argumenty, aby rozvracel jak domácí, tak evropskou politickou scénu. Jistě mu za to Putin s Medveděvem poděkovali. Já ale nechci znovu žít pod ruským diktátem - toho jsem si už užil dost! Pryč s Klausem a jeho poskoky!

jejda 1.12.2009 8:05

Kdes byl zalezlej když EU začala schvalovat práva

imigrantů na úkor občanů? Přímý důsledek Lisabonského diktátu.


Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...