10. srpna 2017 1:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Myslivci z kraje pod Komoncem zpestřují i společenský život

Střelba ze vzduchovky děti baví | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střelba ze vzduchovky děti baví | foto: ARCHIV REDAKCE

POZLOVICE (Zlínský kraj)  Myslivecké sdružení Komonec patří mezi spolky, které dlouhodobě zpestřují společenský život Pozlovic a lásku k přírodě dokážou předávat nejmladší generaci.

V zimním období kromě péče o zvěř připravují tradiční zvěřinové hody, gastronomický zážitek, který rádi kromě nás, domácích, oceňují i hosté ze sousedních lázní Luhačovice. V jarním období pak společně s dětmi ze základní školy vyrazí do lesů a luk, aby z přírody vysbírali odpadky a pak poseděli u táboráku. Velice zajímavou akcí s dětmi bylo i vysazování zeleně, ve které najde úkryt drobná zvěř a remízky zpestří naši krásnou krajinu Luhačovského Zálesí.

V hezky udržovaném areálu se střelnicí se myslivci scházejí ke střeleckým závodům. V tomto prostoru si vybudovali i zázemí, kde probíhá srpnový výlet, opět se zvěřinovými specialitami. Myslivcům přeji co nejrychlejší vyřešení problémů způsobených africkým morem prasat, aby měli dál pro svou činnost dobré podmínky.

OLGA TKÁČOVÁ, starostka městyse Pozlovice, nezávislá

OLGA TKÁČOVÁ, starostka městyse Pozlovice, nezávislá

OLGA TKÁČOVÁ, starostka městyse Pozlovice, nezávislá

Najdete na Lidovky.cz