Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pravidla čínské olympiády

Názory

  7:56
PRAHA - Navzdory slibům se novináři v olympijském tiskovém středisku nemohou dostat na některé internetové stránky. Čína cenzuruje internet, některé servery jsou blokovány kompletně, jiné selektivně. Prý by to v průběhu her tak být nemělo a Mezinárodní olympijský výbor doufá, že organizátoři slib dodrží. Škarohlídům to připomene, že v Berlíně v roce 1936 byly také na pár týdnů veškeré protižidovské aktivity zastaveny.

Peking. foto: ČTK

Nicméně i bez tohoto nadsazeného srovnání je jasné, že v Číně volný přístup k informacím není a třeba ani těch pár týdnů nebude. Nezruší-li čínští úředníci cenzuru, bude se maximálně psát o „skvrně“ na takových či makových hrách, ale vlastně se nic nestane.

 Analogické je to s Topolánkovou tibetskou vlaječkou na klopě. Číňané se oficiálně trochu zlobí, ale vlastně se nic nestane. Není pouze na akademickou debatu, zda změní čínský postoj víc dotaz na lidská práva položený potentátovi mezi čtyřma očima, anebo veřejná demonstrace politikovy integrity.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat