Neděle 20. června 2021svátek má Květa 17 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku

PETRÁČEK: Bití dětí jako česká šaría?

Z kauzy Michalákových se stal cíleně zpolitizovaný spor. Dokládá to výzva, aby se při Světovém poháru v biatlonu na Vysočině objevila hesla kritizující Norsko. Dokládá to i zapojení politiků, jako je poslankyně Chalánková či europoslanec Zdechovský.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 27.1.2015 2:03

Pitomá provokace

Nic jiného tento článek není.

J. Tobby 26.1.2015 12:24

Pana Petráčka v mládí bili pravidelně do hlavy

Pluralitas non est ponenda sine necessitate - tj. Množství (tj. důvodů, příčin) se nemá dokládat, není-li to nezbytné. Occamova břitva je jedním ze základních principů či postupů, na kterých úspěšně staví i současná věda.

J. Lepka 26.1.2015 10:53

Ono je bití a bití, že ?

Když plácnete roztočeného a nereagujícího prcka po zadečku, je to bití ? Ostatně názor podobných antibitců je znám i v případě velikonočního vyplácení pomlázkou. Bylo fyzické trestání těch kluků potvrzeno lékařskou prohlídkou ? Byli oba vyšetřeni dětským psychologem ? Bylo vzato v potaz i lékařské vyšetření / a údajně nejedno / zdravotního stavu před akcí BarneFernetu ? Podle všeho ne. Přesto to stačí, aby novináři a politici rozehráli svou hru. Bez znalostí konkretních reálií, bez dalšího šetření. A na tom nic nezmění ani neochota norského samospasitelného úřadu ke spolupráci, což samo o sobě je přinejmenším podezřelé. Od novinářů bych přinejmenším očekával všechny doplňující informace : kdo konkretně inicioval jednání s BarneFernetem / jmenovitě, ne obecně, že to byli pracovníci dětské školky /, mají nějaké vazby na místní úředníky B.? V jakém vztahu je soudce, který tak rozhodl s možnými pěstouny / DTTO i úředníci B. a vychovatelé ve školce /.

V. Klíma 26.1.2015 7:33

Ráj na zemi?

"Ochrana dětí" se v mnoha státech EU používá jako záminka k ovládání rodin fašistickými metodami státu. Například ve Velké Británii musejí mít tisíce rodin podezřelých z "týrání" (a jak takové podezření vzniká, vidíme zde) doma kameru.

A nemyslete si, že ČR se to netýká. Úderník Kocáb spolupracoval na definici týrání dětí pro naše zákony. A víte, jak zní?

"Týrání dětí znamená způsobit jim jakýkoliv, byť i nepatrný diskomfort."

Což je definice, které odpovídá KAŽDÝ rodič, který chce děti dobře vychovat. A za ještě větší svazák Dienstbiera se už postará o to, aby tahle zrůdná "ochrana dětí" existující zatím jen na papíře přešla do praxe.

V. Klíma 26.1.2015 7:35

Re: Ráj na zemi?

Ještě něco - proč jsem svůj příspěvek pojmenoval "Ráj na zemi":

"Pokus vybudovat ráj na zemi skončí vždy peklem."

K. R. Popper

R. Folwarczna 26.1.2015 11:57

Re: Ráj na zemi?

Norsko není v EU. Ale socialismus je tam taky...

V. Braun 26.1.2015 2:28

Jak vidí Norsko australanka

Našel jsem zajímavý článek včetně diskuse, je ovšem v angličtině.

http://mylittlenorway.com/2011/01/the-secret-society-of-norwegian-women/

K. Jež 25.1.2015 22:21

Dělají se závěry ničehož nevědouc.

Na novinkách jsem zahlédnul něco o rozšířeném konečníku a občas krvácejícím, že zjistily učitelky ve školce. To může a nemusí být samozřejmě pravda. Ovšem faktem je, že Norsko podrobnosti jistě nezveřejní. Známe to z jedné strany a to je hodně málo na dělání jakýchkoliv závěrů.

K. Jež 25.1.2015 22:32

Re: Dělají se závěry ničehož nevědouc.

http://www.novinky.cz/domaci/359395-sobotka-se-kvuli-kauze-michalakovych-obraci-na-norskou-premierku.html

J. Kanioková 26.1.2015 0:03

Blbost !

Příloha k petici požadující umožnění návratu Davida a Denise Michalákových

do České republiky - Stručný popis případu ..(z http://www.kdejemojedite.cz/ )

Rodiče obou jsou českými občany, nikdy nebyli a nejsou občany Norska. Jejich otec emigroval do Norska v roce 1968, v roce 2005 se seznámil s Evou Michalákovou, matkou dětí, která se za ním odstěhovala do Norska. V květnu 2005 se jim narodil syn Denis, v listopadu 2008 syn David. I oba synové jsou výhradně českými občany.

Denis měl již od 7 měsíců věku při přechodu na tužší stravu problémy s polykáním, byl maličký na svůj věk a neprospíval. Jedl velmi málo, nechtěl kousat, dlouho držel jídlo v puse než jej spolknul, trpěl zácpou, často prošlo několik dní než šel na toaletu a při vyprazdňování někdy krvácel. Rodiče s ním proto byli na mnoha lékařských vyšetřeních, posléze byl poslán do nemocnice, kde mu byla zavedena sonda do žaludku a přišlo se na to, že trpí na reflux. Proto mu byla nařízena dieta.1

J. Kanioková 26.1.2015 0:05

Re: Blbost !

Přestože toto vše věděli i v norské školce, lékařská doporučení nejenže nedodržovali, ale udali oba manžele pro podezření z pohlavního zneužívání. Tomu předcházely opakované stížnosti Evy Michalákové na nedostatečnou péči ve školce a přehlížení šikanování mladšího Davida ze strany spolužáků. Na základě udání ze školky byly obě děti rodičům odebrány. (a dál)

http://www.kdejemojedite.cz/wp-content/uploads/2014/11/EVA-MICHAL%C3%81KOV%C3%81-POPIS.pdf

Kde je moje dítě? Otevřený dopis (dědy) velvyslanci Norska v České republice -  http://jdem.cz/brh8y6

S. Vor 26.1.2015 0:12

Re: Dělají se závěry ničehož nevědouc.

víte o tom,že je s Vámi docela legrace?....a krom toho já když se holím tak také někdy občas krvácím.:-)))))))

E. Erat 26.1.2015 7:33

Re: Dělají se závěry ničehož nevědouc.

Ten konečník přiznala i matka ve čtvrtečním rozhovoru v MF.Příčinou byl podle ní stálý stres v kterém rodina žila a starší chlapec začal trpět z tohoto důvodu nechutenstvím.Jedl prý pouze pevnou stravu a z té měl stálou zácpku,která vedla ke krvácení atd. z konečníku.Jinak v rozhovoru matka přiznala,že manžel nebyl sexuálně zcela normální.Proč s ním tedy žila,plodila děti již neuvedla.Dále uvedla,že manžel na děti často křičel,důvodem byla prý jeho hluchota.Také přiznala,že někdy děti plácal přes zadek,taktéž ona.Po přečtení tohoto rozhovoru jsem na 90 % přesvědčen,že matka lže.

J. Lepka 26.1.2015 10:30

Re: Dělají se závěry ničehož nevědouc.

Kolik dětí jste vychoval vy ?

P. Vaňura 25.1.2015 18:17

Jeden Breivik na nápravu politické situace

Norska rozhodně nestačí!

P. Vaňura 25.1.2015 18:18

Je to to ztělesnéné multi kulti ZLO, zaměřené

proti evropské civilizaci!

T. Cerny 25.1.2015 17:38

vyborny clanek p. Petracka

zdejsi cesti diskuteri mohou v nasi svobodne a demokraticke EU mezi sebou jiste nazyvat Norsko,( ktere sice neni clenem EU nicmene co se tyka demokratickych tradic nesaha mu Cesko ktere existuje sotva 20 let ani po kotniky ) fasistickym , komunistickym, socialistickym , pedofilnim statem ale to je tak asi vsechno.

Snad si pani Kaniokova nemysli , ze by ji a cesko kdokoli (s vyjimkou snad zlodeje Klause) v nasi EU podporil.

Cesi si jiste mohou stezovat kdekoli -sotva naleznou ale v dichotomii cesko kontra norsko vubec nekde v zahranici sympatisanty.

Stezovat si u nas v nasi svobodne a demokraticke muze ale kdokoli na cokoli a kdekoli - treba i na hlavnim nadrazi .

P. Cis 25.1.2015 18:31

Re: vyborny clanek p. Petracka

Odsuneme do Norska všechny české děti, pane doktore?

J. Tobby 25.1.2015 18:52

Re: vyborny clanek p. Petracka

Sklidni se EU socialisto a jdi si brecet do Bruselu. Chapu tvou nenavist vuci cechum. Byl to prvni narod na svete, ktery se byl schopen postavit zlu rimskeho-katolicismu. Zli lide jako ty tuto nenavist ventiluji dodnes a maji z ceskych "rebelantu" strach.

J. Kanioková 26.1.2015 0:06

Jste cvok !

Odporný článek, odporný autor..

F. Rudl 9.2.2015 12:48

Re: Jste cvok !

jako vy soudružko?

M. Konečný 26.1.2015 23:50

Re: vyborny clanek p. Petracka

Jak jste přišel na to, že tak zaostalá země, jako je Norsko, má být vzorem demokracie?

J. Jurax 27.1.2015 2:00

Re: vyborny clanek p. Petracka

Ctím Váš názor, ale dovoluji si napsat, že je neobyčejně pronikavě blbý.

V. Plocek 25.1.2015 17:15

Bití dětí jako česká šaría?

Paní Kanioková,

přiznám se, ač socialismus nemusím a jsem vděčen, že je pryč, a  že mi Norsko a hlavně norští obyvatele imponují svojí kulturností a způsobem života, který je na hony vzdálen našemu. Naše zmatky v  životě rodiny, společnosti, pracovních kolektivů jsou mi velmi nepříjemné až nesnesitelné. To co uvádíte a máte pravdu jsou jednotlivé negativní případy, které však nepotvrzují životní styl. Konečně v některých oblastech našeho života také funguje diktát, např. trhu,kde děti sociálně slabších rodičů trpí daleko více, než pod jedním pohlavkem. Ale tím jsem nechtěl chránit jedny a napadat druhé. Ctím Váš názor, ale kdyby bylo možné a navštívila jste dlouhodoběji nebo častěji tuto zemi, zajímal by mě váš následný názor. Děkuji a zdravím.

V. Komárek 25.1.2015 6:25

Vlastní rodič se pomalu na své dítě

ani nesmí podívat škaredě, ale úřady si s jejich dětmi můžou dělat co se jím zlíbí? Prostě seberou rodičům a dají je kliďo píďo cizím lidem???? Co to je za svinstvo?

P. Skřivan 25.1.2015 16:15

Re: Vlastní rodič se pomalu na své dítě

Ochrana dětí před týráním a pohlavním zneužíváním ? :-)

Ono buď necháte všechny týrané děti týrat a pohlavně zneužívat, nebo se dopustíte toho, že je někdy odeberete neoprávněně. Musíte si vybrat ... .

I v trestním řízení je řada omylů a nevinně zavřených. Co teprve v rodinném právu, kde nejsou taková práva napadené strany, jako v tom trestním.

Je pozoruhodné, že řada z těch, kteří tu teď ječí, jak smyslů zbavení, je pro trest smrti. Tomu se říká pokročilá demence ... . :-)

B. Rudolf 25.1.2015 16:50

Re: Vlastní rodič se pomalu na své dítě

V obecné rovině máte pravdu.

Ale podle dosud dostupných informací to vypadá tak, že neoprávněně (ve smyslu obyčejné lidské logiky) odebraných dětí je v Norsku víc než oprávněně.

Bude nutné zjistit, zda se to tak jen jeví, nebo zda to tak opravdu je.

J. Kulihrach 25.1.2015 17:01

Re: Vlastní rodič se pomalu na své dítě

Kdyby šlo o to, že stát odebírá děti kvůli prokázanému týrání nebo sexuálnímu zneužívání, je to v pořádku. To dělá každý civilizovaný stát. Odebírat děti rodičům na základě i vykonstruovaného a vyšetřováním nikdy neprokázaného obvinění, a dokonce i na základě podezření, že dítě je rodiči vystaveno konzumaci sladkostí, nemá vlastní pokoj, rodiče je nutí nosit v zimě teplé oblečení, když nechce, apod., a kvůli tomu děti stěhovat z rodiny do rodiny a separovat je od rodičů, je státní zvůle, nic víc.

J. Kulihrach 25.1.2015 17:13

Re: Vlastní rodič se pomalu na své dítě

Dodám: separovat je od rodičů, jiných biologických příbuzných, ale dokonce i od sourozenců, zakázat biologickým příbuzným projevovat jim lásku, zakázat dětem mluvit rodným jazykem, pokud jím není norština, je opravdu jen státní zvůle proti bezbranným dětem.

P. Skřivan 25.1.2015 23:13

Re: Vlastní rodič se pomalu na své dítě

... nebo je to naopak a děti tak zachránili před prasáckým otcem .. . Děláte, jakoby jste u nich bydlel. :-)))

Jinak co jiného si rodiče zaslouží, když navádějí děti k útěku a vláčejí je v novinách ?


Feri odešel s kryptoměnou za 3 miliony. Za peníze z mandátu, tvrdí

Dominik Feri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bývalý poslanec Dominik Feri stihl od začátku letošního roku do konce květnu nakoupit kryptoměnu v hodnotě přes 3...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...