19. září 2019 1:15 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Cílem jsou příjemná sídliště i dotace na novou výstavbu

S další kultivací a revitalizací sídlišť Náchod počítá i v rámci své bytové... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy S další kultivací a revitalizací sídlišť Náchod počítá i v rámci své bytové... | foto: FOTO MAFRA - FRANTIŠEK VLČEK

NÁCHOD (Královéhradecký kraj) Stejně jako jinde v České republice i v Náchodě jsou sídliště významnou součástí města, kde se nachází největší koncentrace bytových domů. Proto tedy tyto lokality patří mezi ty nejhustěji obydlené ve městě.

I přesto, že většina bytů je v soukromých rukách, město aktivně pracuje na tom, aby sídliště byla příjemným místem k životu. Investujeme proto zejména do revitalizace ulic, zázemí a infrastruktury. Finance ale samozřejmě míří i do rekonstrukcí samotných bytů, které jsou v majetku města.

Například na sídlišti Plhov proběhla v nedávné době rekonstrukce rozvodů tepla a inovací prošlo několik tříd v místní základní škole. Také okolí budovy se proměnilo, což věřím oceňují žáci i jejich rodiče.

Rekonstrukcí prošla například také ulice Pražská na Starém městě a na druhém velkém náchodském sídlišti SUN jsme díky dotacím mohli investovat do parkovišť, která jsou vzhledem k stále rostoucímu počtu osobních vozidel velmi využívaná.

Bohužel ale jsou to právě sídliště, která se stávají často terčem sprejerů či vandalů, kteří ničí mobiliář a jiný veřejný majetek.

S další kultivací a revitalizací sídlišť samozřejmě počítáme i v rámci naší bytové koncepce, kterou máme zpracovanou Až do roku 2029. Naším cílem je nejen navyšovat investice do bydlení, ale i čerpat dotace na novou výstavbu.

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...