Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

Schůzi ke střelbě na filozofické fakultě? Z úcty raději ne

Poslanci vládní koalice na tiskové konferenci poté, co prosadili korespondenční volbu pro Čechy v zahraničí. Na snímku hovoří Alena Schillerová (ANO). (21. června 2024) foto: Ladislav Křivan, MAFRA

Názor
Nikdo nemůže upírat Poslanecké sněmovně svrchovanost, a tedy ani právo diskutovat o všem. Jenže když člověk čte o mimořádné schůzi ke zřízení vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK, začne ho bolet hlava i žaludek.
  5:00

Je možné, že středeční schůze svolaná opozičním hnutím ANO vlastně „nebude“, protože plénum ji neschválí, nicméně proslovům řečníků s přednostním právem se určitě nevyhneme. Nemá cenu vyzývat poslance, aby ze střelby nedělali politiku, politikum už to je, a to od chvíle, kdy ministr vnitra neochvějně vystavil policii bianco šek, že udělala všechno dobře.

ANO opouští frakci Renew. Její část chce přitvrdit zelené šílenství, řekl Babiš

Pomiňme, že ani policejní vyšetřování nebylo definitivně uzavřeno, ba i to, že všechny otázky nemohly být zodpovězeny na čtvrtečním bezpečnostním výboru sněmovny.

Tady jde o elementární úctu k pozůstalým, studentům i učitelům, kteří tehdy byli „na ráně“, zkrátka ke všem, které předvánoční střílení traumatizovalo. Nikdo z nich si nezaslouží obvyklý cirkus, při kterém se vláda s opozicí nevybíravě častují peprnými výrazy. Nešlo by to, alespoň tentokrát, projednat věcně, slušně a bez urážek?

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!