19. října 2017 1:08 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Dobrovolná hasičina je dobrá věc

Sbor dobrovolných hasičů Ketkovice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sbor dobrovolných hasičů Ketkovice | foto: ARCHIV RADNICE

KETKOVICE 

KETKOVICE (Jihomoravský kraj) Obec zřizuje zásahovou jednotku JPO III, která je součástí Integrovaného záchranného sboru Jihomoravského kraje. Zásahová jednotka je složena výhradně z členů Sboru dobrovolných hasičů Ketkovice, jichž je 22. Členové jednotky absolvují pravidelné zdravotní prohlídky a školení mužstva. Vybavenost jednotky je na uspokojivé úrovni a odpovídá našim požadavkům. Vždy je ovšem co vylepšovat a vyplatí se investovat do modernějšího vybavení. Pro rok 2017 jsme pro činnost jednotky poskytli z obecního rozpočtu 100 000 Kč. Finanční prostředky posloužily na potřebné dovybavení, provoz hasičské techniky a na výdaje při údržbě a provozu budovy hasičské zbrojnice. V roce 2013 jsme díky významnému příspěvku Nadace ČEZ ve výši 1000 tisíc korun mohli opravit střechu budovy hasičské zbrojnice. Na dofinancování této akce poskytla obec ze svého rozpočtu částku 32 000 korun. Troufám si tedy říci, že hasiči v Ketkovicích mají pro svoji činnost vytvořeny dobré a odpovídající podmínky.

Letos ketkovičtí hasiči zasahovali již u čtyř požárů a několikrát vyjížděli odklízet z místních komunikací stromy popadané po bouřce. Posledním výjezdem byl 30. srpna požár lesního porostu v areálu bývalých kasáren v naší obci. Zásah byl rychlý a úspěšný, a tak se podařilo zabránit rozšíření ohně do okolního lesa.

Hasiči jsou v Ketkovicích mimo jiné ale také nositeli kultury a spolehlivou a uznávanou komunitou lidí, kteří bez nároku na jakoukoli odměnu neváhají věnovat svůj volný čas ve prospěch dobré věci, kterou “dobrovolná hasičina” bezesporu je. Sám jsem dlouholetým hasičem. Dvacet pět roků jsem byl ve funkci velitele, a proto dovedu práci hasičů ohodnotit a současně si jí umím i vážit.

Přeji ketkovickým, ale i všem ostatním hasičům co nejméně zásahů a vše dobré.

JOSEF OBRŠLÍK, starosta obce Ketkovice,  Sdružení nezávislých...

JOSEF OBRŠLÍK, starosta obce Ketkovice, Sdružení nezávislých kandidátů-Ketkovice 2014

JOSEF OBRŠLÍK, starosta obce Ketkovice,  Sdružení nezávislých kandidátů-Ketkovic

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz