Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 11 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

ZVĚŘINA: Šlachtova policie

Policie má být neosobním orgánem státu, jenž vybaven zbraněmi a spoustou pravomocí měří všem stejně a má za úkol padouchy chytat a předávat dál podle zákona.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 16.2.2014 17:15

Právnická úroveň u nás je prachbídná,

vyjádření právníka, s nímž souhlasím -"Obecně mi vadí u právníků v politice malá vzdělanost a praxe. Dnes se zapomíná, že právo je obrazem vyvíjejících se vztahů. A ty vyžadují široké znalosti a poznání nejen zákonitostí práva, ale všech souvisejících oborů. Chce to zkušenosti a kvalitní lidi, charakterově vyhraněné, ustálené. Takových osobností je bohužel strašně málo. Když vidíte jejich - jednou tak, jindy onak, tak v tom je tragédie dnešní doby. Lidé se dostali do funkcí, na které nestačí, které je opíjejí. Mají dvě sekretářky, řadu poradců, mluvčího, šoféra a jsou z toho úplně vedle. Pospíšilovou jedinou odbornou průpravou byl půlrok v roli advokátního koncipienta a pak se hned už politika. K. Peake jako předsedkyně Legisl. rady vlády, to byl přímo horor. Legislativci zrají kolem čtyřiceti až padesáti let.Tam je třeba průřezové myšlení skrz mnoho oborů. Chce to nesmírné dlouholeté zkušenosti.

J. Kanioková 16.2.2014 17:19

dokonč.

Od r. 1919 do 1990 bylo přijato STEJNĚ zákonů, jako za těchto třiadvacet let, to o něčem svědčí. Nynější zákony jsou dělané lidmi, kteří ne zcela vědí, co činí“

Jiný právník - "Když je obviněn Nečas, proč nejsou stejně obviněni i další politici, kteří se chovají naprosto stejně, jako třeba bývalý ministr vnitra Martin Pecina (poslední rozhodování min. vnitra o polic. prezidentovi a obchodování s funkcí přidělence na Slov.), nebo prezident Zeman?

Že státní zástupci "neví", jestli něco JE nebo NENÍ trestně právně odpovědné, je strašná věc. Z Nečase si udělali pokusného králíka. Není možné říci: počkám si, až rozhodne někdo jiný. To je na policii a státních zástupcích, aby unesli odpovědnost, že dospěli sami k závěru, že je důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Podobným polit. obchodem byl požadavek prezidenta, že pokud sněmovna schválí v prvním čtení novelu služebního zákona, jmenuje Babiše ministrem financí, a když novela nebude, tak Babiše, a dokonce i vládu, nejmenuje."

M. Frank 13.2.2014 19:30

Co řešíte?

Nečas řekl že o vládě nebudou rozhodovat policejní důstojníci a policejní důstojníci mu ukázali že budou a to kdykoliv si zamanou. Dokonce ho zkusí dostat za mříže. Při známém faktu téměř stoprocentní úplatnosti soudců u nás to není nemožné. Jen blázni se radují, první by měl zbystřit Sobotka.

F. Lesniak 13.2.2014 13:39

Ale no,tak.

Nečas je lhář a kdo lže, ten i krade. Tolja si zkrátka donedávna myslel, že je neprůstřelný a najednou ouha.  A začal se chovat jako malé děcko. To není jenom hysterie, ale dětinskost a ukazuje jen to, co je to za člověka.

M. Vápeník 13.2.2014 12:47

Že se prý obviněný může hájit

jakýmikoli prostředky, tedy i lhaním - před soudem - je asi tedy normální. Ale když mluví nepravdu do médií, tedy dělá celostátní lživou propagandu, je to už trochu něco jiného. Zveřejnění záběrů ze zatýkání nikoho nediskreditovalo. Pouze věcně a jasně vyjádřilo fakt, že pan Nečas mírně řečeno přeháněl a do celé věci vneslo více světla. Opravdu je nutné se k tomu 13. února 2014  - navíc tímto způsobem - vracet?

M. Kopřiva 13.2.2014 11:43

Pane Zvěřino

" Ano, kritika z Nečasových úst byla místy hysterická ".

Po všem tom, co jste napsal Vás svědomí hryzlo a chtěl jste asi touhle větičkou nějak napravit předcházející.

Správnější by bylo napsat rovnou, že kritika z úst Nečasových byla prostě hloupá a hysterická.

J. Vydra 13.2.2014 11:26

Spiklenecká teorie č. 5 žije!

Konečně policii neřídí politici tak si strčte spiknutí za klobouk. Pořád lepší když policie straší politiky než když politici kradou miliardy. Dík za to!

J. Holič 13.2.2014 11:41

Re: Spiklenecká teorie č. 5 žije!

Jak zabránila tato šaráda policie korupci? Nečas není obviněn z toho, že by přihrál známému předraženou zakázku, nebo že by dal nepřiměřené odměny a tím okradl stát. Tak o jakých miliardách to mluvíte? Jak takový zpackaný případ může omezit korupci??? Policie pomohla jedné části politického spektra na úkor té druhé a to bez dostatečné příčiny. Politiku nemá řídit policie, ale voliči. Policie si má dovolit takový zásah jen tehdy, je-li si zásadně jistá, že byl trestný čin spáchán. Ištván a Šlachta se přitom teď tváří, že si chtějí "vyzkoušet", za co se dá trestat a za co ne. Někomu zničí politickou kariéru, jen aby si něco vyzkoušeli - tak policie pracovat nemá.

M. Kopřiva 13.2.2014 11:57

Re: Spiklenecká teorie č. 5 žije!

Neuhranul Vás ten (JUDr.ze z Plzně) Benda? Chudák, vyhlíží jako vyoraná myš a celý se klepe strachy, že na něj taky dojde. Kope kolem sebe, jako by ho tarrantula uštkla.

J. Holič 13.2.2014 12:56

Re: Spiklenecká teorie č. 5 žije!

Nebylo by lepší, kdybyste napsal něco smysluplného??

J. Venc 13.2.2014 11:41

Re: Spiklenecká teorie č.6 zní

... policie řídí politiky, nyní se bude krást ve vzájemné shodě :)

M. Komárek 13.2.2014 9:02

Denemarku, udělej si v tom jasno

Tleskáš tady řádění Ištvana a zároveň kritizuješ nedemokratické chování Zemana. Opravdu ti nedochází kdo Ištvana řídí?

P. Vaníček 13.2.2014 8:41

Rajman,Schlagel a hlavně soudruh Denemark už jsou zblblí

Novou a mají stejně jako svazák Krampol maturitu od Blesku,Šípu nebo Super!

P. Rajman 13.2.2014 8:25

Nečas je ODSák

a ODS má sice k soukromníkům (obvzlášť vyvoleným blízko), sama, ale soukromníkem není (i když to asi stále většinu členů mrzí).

J. Denemark 13.2.2014 8:05

Kecy Zvěřino...

...Nečas byl ještě premiérem, když vyřvával o gestapu a kde jste byl se svými "trefnými" komenty tenkrát?

J. Holič 13.2.2014 11:44

Re: Kecy Zvěřino...

Co to mění na podstatě Zvěřinova komentáře?

I. Schlägel 13.2.2014 7:28

Na uveřejnění zmíněného videa

nebylo nic hysterického.

P. Pruner 13.2.2014 7:44

Re: Na uveřejnění zmíněného videa

Jsem právní laik, ale citem bych řekl, že to zveřejnění videa bylo nezákonné a minimálně neetické. Pan Zvěřina má pravdu.

Jinou věcí je, co si myslíme o panu Nečasovi a jeho nynější ženě. S odstupem viděno působí tehdejší počínání obou hloupě až neskutečně včetně konce tehdejší vlády.

M. Kopřiva 13.2.2014 11:25

Re: Na uveřejnění zmíněného videa

Jsem rovněž právní laik ale vím zcela jistě, že žádné právo se nezajímá o věci "etické" či "neetické", jinak by celá advokacie musela jít za "etiku" za mříže. Výklad laika o tom, že zveřejnění videa bylo nezákonné je samo o sobě protimluv, stačí si poslechnout tyto výklady od dvou různých talárníků s univerzitními pečetěmi na zdi a každý bude stejně jiný. 

Pokud se ovšem jedná o prokázání lživých nařčení Nečasova dueta, pak pokládám zveřejnění videa za legitimní důkaz lži a křivého svědectví. Pan Nečas, při jeho předpokládané inteligenci, si mohl ušetřit střelbu do vlastního kolena těmi stupidními výmysly o traumatech milostivé paní, o  násilí na ní spáchaných, beranidlech a vyražených dveřích a desítkách zakuklenců. Nemýlím-li se, byly někde ke svlédnutí i obrázky podmalovaného monoklu. Musela by upadnout na srolovaném koberci, žádné násilí nebylo vidět a NEMOHLO BÝT EDITOVÁNO !!!!!


Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...