Pokutovat aroganci. Vynutí-li si vaše hloupost záchranu, zaplaťte ji

Premium

Záchranná akce po pádu turistů na Sněžce. (30. 1. 2024) | foto: GOPR Karkonosze

  5:00
Lidé nadávají, že v nevolených orgánech EU schází osobní odpovědnost. Či na to, že schází osobní odpovědnost ve správě webů. Sílí tlak na boj proti dezinformacím (tlak na cenzuru, říká se), mažou se příspěvky a udílejí „bany“, nedohledáte však, kdo o tom rozhodl.

Zřejmě nějaký algoritmus. Ale jak se vypořádávají s osobní odpovědností sami občané? To je jiná otázka.

Ze Sněžky sklouzli dva Poláci a zahynuli. Pár dnů po nich sklouzla Češka, přežila a odešla po svých. Ale pětičlennou partu, s níž šla po zamrzlé Jubilejní cestě, musela z náledí zachraňovat horská služba. Happy end? Aby to byl skutečně happy end, musí tu záchrannou akci někdo zaplatit.

Tento článek je součástí iDNES Premium

Mimořádná nabídka

  • Expertní testy, které vám reálně ušetří peníze
  • Hloubkové analýzy a kompletní archiv
  • Čtení všech článků bez omezení

První měsíc za 19 Kč

Předplatit
Vstoupit do diskuse (2 příspěvky)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.