Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

Špionománie. Zákaz umožní především šikanovat každého, kdo se bude „ometat“ kolem chráněného vojenského objektu

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Názor
Čtenáři Haškova románu vědí, že nejlépe se fotí nádraží, protože se nehýbe. A že nádraží fotí zejména špioni, to je jasné. Ministerstvo obrany chce obnovit zákaz focení kasáren a dalších vojenských objektů s tím, že to tak mají i v zahraničí a že tento zákaz jim umožní eliminovat špiony.
  5:00

Ve věku satelitů s dokonalým rozlišením, které umožňuje přečíst i registrační značky automobilů, to vypadá dost pošetile. Na ministerstvu asi nikdy neslyšeli o fotopastech, automatizovaných kamerách a dalším úplně (ne)jamesbondovském vybavení dnes zcela běžně dostupném.

Nový zákaz focení v Česku: vybrané armádní objekty budou tabu. Obrana chce narušitele tvrdě pokutovat

Jako cyničtí Češi smíme být upřímní, tento zákaz umožní především šikanovat každého, kdo se bude „ometat“ kolem chráněného vojenského objektu. Stačí jej obvinit, že fotil, vždyť mobil, který to umí, má každý. Strážmistrové Flanderkové dneška budou mít zajištěný přísun „špionů“ a vykážou se vysokým počtem případů.

Skutečný agent cizí mocnosti by musel být už dnes dost hloupý, aby brousil okolo kasáren se zrcadlovkou s teleobjektivem na krku. Posílíme-li však takto představu, že vyzrajeme na ruské agenty, jsou námitky zakázány.

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...