Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Starostové píší

Náchod se vánočně rozzářil i přes zrušené adventní akce

Adventně vyzdobený Náchod foto: ARCHIV RADNICE

Názor
Zrušeno – to je bohužel slovo, které překrylo všechny plakáty, které lákaly na slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku na náchodském náměstí i adventní prohlídky na zámku. Do poslední chvíle jsme doufali a snažili se v souladu se všemi opatřeními zajistit bezpečný průběh tradičních vánočních akcí, ale epidemiologická situace se vyvíjí takovým směrem, že jsme je museli zrušit.
  1:54

Mnoho práce a příprav tak musí ustoupit zodpovědnému dodržování protiepidemických opatření s cílem omezit další šíření viru. Když už jsme se nemohli sejít, Náchod jsme pořádně vyzdobili. Velké díky míří evropským dobrovolníkům působícím ve Středisku volného času Déčko a v okolních organizacích. Společně s kolegy z estetického oddělení Déčka připravili vánoční výzdobu na Masarykově náměstí. Najdete zde celkem 28 květníků, a takové množství vyžaduje velké množství dekorací, vyráběly se tři týdny.

Na první adventní neděli jsme Náchod rozzářili. Ke svátkům neodmyslitelně patří i vánoční strom. Ten největší stojí na Masarykově náměstí a druhá vánoční dominanta zdobí prostor před nádražím. Oba byly dovezeny z Horního Kostelce a já touto cestou děkuji za město Náchod manželům Marii a Antonínu Hutníkovým, kteří nám je pro účely vánoční výzdoby darovali. Stromy rostly u rodinného domu v blízkosti frekventované komunikace, kde svým vzrůstem již ohrožovaly okolí, takže jejich využití pro vánoční čas je praktické a rozumné.

Světelná výzdoba nechybí ani v ulicích na sloupech veřejného osvětlení, na ostatních náměstích v centru a před nádražím. Vánoční výzdobou se pyšní i areál Malých lázní v Bělovsi, kde září další vánoční strom.

Takže když už si nemůžeme vychutnat svátky v plném rozsahu a na vánočních trzích, užijte si alespoň procházku po slavnostně vyzdobeném městě. Víc v tuto chvíli, bohužel, udělat nemůžeme.

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!