23. března 2017 1:34 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Děti i dospělí si našli cestu do Doupěte

Město Blovice. Centrum v Doupě si zde našlo své pevné místo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Město Blovice. Centrum v Doupě si zde našlo své pevné místo. | foto: FOTO MAFRA - JIŘÍ BERVIDA

BLOVICE (Plzeňský kraj) V Blovicích máme od loňska Doupě. Tedy rodinné centrum, které v našem městě dosud chybělo.

Rozhodly se ho otevřít tři ženy na mateřské dovolené jako místo, kde se mohou setkávat rodiče a děti. Ti nejmenší si zde můžou hrát, velcí s nimi trávit čas a vzájemně si s dospělými předávat zkušenosti.

Doupě podporujeme nejen my jako město, ale také Plzeňský kraj a řada soukromých subjektů. Díky tomu je prostor rodinného centra pěkný, velký, atraktivní a bezpečný. I malé děti se tak mohou scházet s blízkými a užívat si tak společné chvíle. Baví se například lepením, malováním, stříháním, skládáním, zkrátka tvořením všeho druhu. Budoucí maminky si z pravidelných aktivit oblíbily těhotenskou jógu a setkávání s porodní asistentkou.

Podařila se také celá řada akcí v přírodě. Mezi nejoblíbenější, jak u dětí, tak rodičů, patřilo piknikování v Cecimě. Originální byla i návštěva místního sila a stanice profesionálních hasičů v Plzni. Tradici už má Cesta do pohádky, kterou Doupě pořádá ve spolupráci s blovickým Svazem žen.

Vypadá to, tedy že vše je na dobré cestě a že si toto rodinné centrum v našem městě už našlo své místo a návštěvníky. Mám z toho radost. A věřím, že se do Doupěte budou děti i rodiče rádi vracet. Že z něj budou mít i nadále všichni občané radost a užitek, což samozřejmě těší i nás na radnici.

JAN PODUŠKA, starosta města Blovice, ODS

JAN PODUŠKA, starosta města Blovice, ODS

JAN PODUŠKA, starosta města Blovice, ODS

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz