12. června 2019 18:32 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Před prázdninami posílíme dohled na přechodech

Obchvat Náchoda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchvat Náchoda | foto: VIZUALIZACE ARCHIV RADNICE

NÁCHOD (Královéhradecký kraj) Dopravní situaci, která není v Náchodě vůbec jednoduchá, řešíme celoročně. Naši občané trpí nadměrnou dopravní zátěží a s ní spojenou vysokou koncentrací zplodin a nadměrným hlukem, jelikož městem každý den projedou desítky tisíc osobních automobilů a tisíce kamionů. Jsem proto rád, že konkrétnějších obrysů již dostává stavba obchvatu města, který nám značně uleví.

Snažíme se v rámci našich pravomocí dopravu řešit průběžně, abychom městu a jeho občanům ulevili, kde je to možné. Například před nedávnem jsme řešili problém neukázněných řidičů nákladních vozidel, kteří k objíždění kolony na hlavní komunikaci I/33 v centru Náchoda využívají vedlejší komunikace. Docházelo tak k ohrožování dalších účastníků silničního provozu a často i k velmi kolizním situacím pro řidiče i chodce. Proto jsme ve vybraných ulicích umístili značení zákazu vjezdu nákladních vozidel.

Samozřejmě bezpečnost řidičů i chodců je jednou z našich priorit. A konec roku bývá jedním z rizikových období. Řada dětí je již v myšlenkách na prázdninách, jejich pozornost klesá, a proto každoročně v posledním týdnu před prázdninami zintenzivňujeme - ve spolupráci s městskou i státní policií - dohled před školami. Bude tomu tak i letos.

Průběžně řešíme i další problémy v dopravě, jako je například nedostatek parkovacích míst, který s rostoucím počtem automobilů na silnicích trápí snad všechna města. I tomu se věnujeme a již jsme avizovali, že na podzim vzniknou nová parkovací místa v areálu bývalé Tepny, který město koupilo. Rozšíříme tak počet parkovacích míst v centru, což jistě ocenění nejen domácí, ale i návštěvníci Náchoda.

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD