7. září 2017 1:30 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Už jsme se to naučili?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Staročeské jihočeské dožínky uspořádali místní baráčníci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Staročeské jihočeské dožínky uspořádali místní baráčníci | foto: ARCHIV RADNICE

BORŠOV NAD VLTAVOU (Jihočeský kraj)  Za čtyři měsíce se rozloučíme s rokem 2017, máme naplánované kulturní a společenské akce do konce roku a urychleně musíme doplnit obecně závaznou vyhlášku o termíny, kdy bude překročena hodina začínajícího nočního klidu v roce 2018.

Jaké bylo léto v Boršově nad Vltavou, v čem bylo výjimečné? Na akce pořádané obcí přicházelo rekordně návštěvníků a nejenom našich občanů.

Již šestým rokem ožila divadlem náves v Zahorčicích, kde naši ochotníci po čtyři pátky hráli původní divadelní hru Král Šumavy trochu jinak ... Hodně se střílelo ze samopalů, ale především z nás samých. Na čtyři představení se přišlo podívat tisíc diváků.

Šestý ročník těžkého krosového běhu ReuterRun (pojmenovaném po kapitánu US letectva R. Reuterovi sestřeleném v dubnu 1945 na našem katastru), kdy se těsně před cílem brodí řeka Vltava, měl také rekordní účast. Vltavou se proběhlo 128 dospělých běžců a raft naplněný vltavskou vodou zdolalo 64 dětských závodníků, kterým aplaudovaly dvě stovky diváků v cíli. Vydařená akce se skvělou atmosférou.

Rekordní počet koňských povozů se sjel na Staročeské jihočeské dožínky pořádané našimi baráčníky. Celkem 16 selských vozů projelo obcí a před vraty hospodáře sehrálo scénu hodnou Babičky od Boženy Němcové.

Slavnosti těstovin (Zátkovy mlýny a těstárny zde melou obilí a extrudují těstoviny již přes sto let) jsou obecní slavností především pro rodiny s dětmi, místem setkávání spojeným s hudbou, dobrým jídlem a pitím, přilákaly opět stovky návštěvníků.

Jsme vodáckou vesnicí, za tři měsíce k nám vltavské vlny opět přinesly přes padesát tisíc vodáků. I kvůli nim jsme před rokem otevřeli informační centrum. Jen díky hře Probuď déčko pořádané Českou televizí naše „Íčko“ navštívilo přes tisíc návštěvníků z celé republiky.

Asi můžeme říci, že jsme se to naučili. Ale chceme více a lépe, od toho tady přeci jsme. A už si okamžitě po ukončení jedné akce říkáme, jak to udělat lépe, aby naši občané, návštěvníci byli u nás na Vltavě spokojeni.

Jan Zeman, starosta Boršova nad Vltavou, PRO Boršov

Jan Zeman, starosta Boršova nad Vltavou, PRO Boršov

JAN ZEMAN, starosta Boršova nad Vltavou, PRO Boršov
  • 0Diskuse
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.

Najdete na Lidovky.cz