28. června 2018 1:29 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Boj s neukázněnými turisty je hlavním úkolem

Příměstské tábory pro děti se těší velké oblibě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příměstské tábory pro děti se těší velké oblibě | foto: ARCHIV RADNICE

PRAHA 1  Přestože se léto v Praze 1 logicky liší od léta například někde v malé obci s rybníkem ke koupání, ani v historických kulisách centra hlavního města, plných sezonních turistů, nerezignujeme na rekreační vyžití. Což se samozřejmě týká také dětí.

Městská část Praha 1 pořádá příměstský tábor pod názvem Táboráček, a to v termínu 27. až 31. srpna. Pro děti bude připravený program každý den od 8 do 17 hodin, pro účastníky bude zajištěno také jídlo a pití na celý den. Jako zázemí poslouží tělocvična v Tyršově domě. Podporujeme další podobné tábory, které připravují dobrovolní hasiči Prahy 1 a další organizátoři.

A zatímco zemědělci budou sklízet obilí, v centru metropole budeme mít „kulturní žně“. MČ Praha 1 je tradičním podporovatelem mnoha akcí, jež se konají během letních prázdnin – namátkou jmenujme známé Letní shakespearovské slavnosti, prodejní výstavu textilních a dřevěných hraček, společenských her, kapsářů a textilních dekorací pod názvem Léto plné hvězd či oblíbený program kulturních akcí na Střeleckém ostrově nazvaný Letňák. Akcí je však samozřejmě mnohem více a zájemci se o nich mohou průběžně dozvídat mimo jiné na webu Prahy 1.

Léto v centru Prahy je specifické tím, že během něj kulminuje turistická sezona. Také letos tomu jistě nebude jinak a právě v této souvislosti naše radnice musí přijímat některá opatření – zejména zvýšenou kontrolní činnost obvyklých nešvarů, které jsou s jistou částí zejména mladých turistů ze zahraničí spojovány. Mnoho příchozích totiž stále ještě považuje Prahu 1 za jakousi zónu, kde je dovoleno téměř vše, a podle toho se chovají. „Boj“ s nimi během letních prázdnin je každoročním primárním úkolem.

Přestože se léto v Praze 1 logicky liší od léta například někde v malé obci s rybníkem ke koupání, ani v historických kulisách centra hlavního města, plných sezonních turistů, nerezignujeme na rekreační vyžití. Což se samozřejmě týká také dětí.

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP09

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP09

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.