13. července 2017 1:25 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Milovické koupaliště brzy oslaví 60 let

Koupaliště v Milovicích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koupaliště v Milovicích | foto: ARCHIV RADNICE

MILOVICE (Středočeský kraj)  Naše umělé nekryté koupaliště je fenoménem odpočinku a rekreace na Hořicku už téměř šedesát let, vybudováno bylo místními občany v roce 1959 v akci Z. Za tu dobu poskytlo relaxaci více než 600 000 koupajícím, a to nejen místním, lidem z blízkého okolí, ale i hostům autokempu, domácím i zahraničním.

Zdrojem vody ke koupání je velmi vydatná studně, voda bazénu je přes monoblokovou úpravnu recirkulována, filtrována a chemicky upravována. Její kvalitu pravidelně sleduje a hodnotí hygienická služba. S vážnými nedostatky jsme se dosud nesetkali, neboť se o zařízení snažíme pravidelnou údržbou pečovat a neustále jej vylepšovat. Letos jsme například v reakci na potřebu udržení kvality bazénové vody odstranili část okolo rostoucích bříz, jejichž květy a drobné lístky znečišťovaly vodu v bazénech. Místo nich jsme díky grantu Nadace ČEZ vysázeli javory, dříny a okrasné keře.

Ekonomika provozu koupaliště je pro obec jako jeho provozovatele dlouhodobě na hranici rentability, přesto jej provozujeme jako nezbytnou součást našeho rekreačního areálu autokempu a jako místo odpočinku a relaxace.

Na koupališti a přilehlém areálu je k dispozici velký bazén se skluzavkou a skokanským můstkem, brouzdaliště pro nejmenší, taktéž se skluzavkou, sportovní areál (minigolf, tenis, volejbal, fotbal a automatickou kuželnou), dětský koutek s pískovištěm a houpačkami a také obří šachovnice. Celodenní vstupné pro dospělou osobu stojí 60 korun, pro děti a seniory 40 korun, hosté kempu pak mají vstup za polovic. Zdarma se pak koupou nejen nejmenší děti do tří let, ale i všichni občané obce. Areál je možné využít i na soukromé akce.

ALOIS JIRSÁK, starosta Milovic u Hořic, nezávislý

ALOIS JIRSÁK, starosta Milovic u Hořic, nezávislý

ALOIS JIRSÁK, starosta Milovic u Hořic, nezávislý

Najdete na Lidovky.cz