10. ledna 2019 1:17 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

V Babí vyroste sportovně-kulturní centrum

Velkým tématem pro Náchod je také stavba obchvatu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velkým tématem pro Náchod je také stavba obchvatu. | foto: ARCHIV RADNICE

NÁCHOD (Královéhradecký kraj) Dovolte mi, abych nejprve všechny pozdravil v novém roce a popřál všem pevné zdraví, hodně štěstí a úspěchů, jak na poli pracovním, tak také osobním. Úspěšný rok bych rád popřál i celému Náchodu a já doufám, že díky plánům, které pro letošní rok máme nachystané, přesně takový bude.

Již loni jsme se pustili do několika významných projektů, které budou pokračovat i letos a budou pro Náchod přínosem. Proto jsme v rozpočtu města vyčlenili výraznou finanční částku, která bude směřovat právě na investice. Z celkového rozpočtu ve výši 540 milionů korun je na investiční akce určeno pro tento rok celých 140 milionů. Dokončena by měla například být stavba nové hasičské zbrojnice, výstavba Malých lázní nebo nová komunikace, která propojí ulice Raisova a Parkány.

Těším se také na to, že se v letošním roce pustíme do stavby nového sportovně-kulturního centra v příměstské části Babí a doufám, že se nám podaří zrealizovat také společné projekty s polskou stranou, mezi které patří například modernizace Jiráskova koupaliště.

Samozřejmě bude v letošním roce pokračovat také akce „Tepna“. Prostor bývalé textilky je od září definitivně uklizený, ruiny zmizely a v listopadu jsme dokončili oplocení celého areálu. Na jaře nás čeká příprava plochy, aby zde mohlo být zřízeno dočasné parkoviště. Začneme také chystat architektonickou soutěž a debaty s občany na téma budoucího využití tohoto pozemku v centru města.

Velkým tématem pro Náchod je také stavba obchvatu. Doufám, že se opět posuneme blíže zahájení stavby, ale bohužel tento bod nemá v rukou naše radnice, ale stát, respektive ministerstvo dopravy.

Rok 2019 bude pro Náchod nabitý událostmi a věřím, že z nich Náchoďáci budou mít stejnou radost jako já.

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz