Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slovany budou ještě lepším místem pro život

Starostové píší

  4:44
Doufám, že letošní rok bude v té obecné rovině lepší než minulý: velká část obyvatelstva je proočkovaná, a tak věřím, že si budeme moci užít věci, do kterých jsme jako obvod zainvestovali nemalé peníze, nebo které dlouhodobě podporujeme. Ať už jde o infrastrukturu, dětská hřiště nebo třeba populární procházky pro seniory. A co náš slovanský obvod čeká tento rok? Není toho málo.

Než na dosud nevyužívaných pozemcích mezi Škoda sport parkem a řekou Radbuzou vzniknou Malostranská jezírka, místo bude využito jako discgolfové hřiště. foto: ILUSTRAČNÍ FOTO ARCHIV RADICE

Velkou investicí bude dokončení rekonstrukce cyklostezky na pravém břehu řeky Radbuzy v úseku prodloužení Liliové ulice – Malostranská. Na realizaci se bude podílet náš obvod společně s městem Plzeň. Nová cyklostezka bude z větší části kopírovat trasu té stávající, k úpravě trasy dojde v místě napojení na místní komunikaci u zdejší loděnice, přičemž pro pěší a cyklisty bude obnovena trasa pod tenisovými kurty v Doudlevcích. Odhadovaná cena je 12 milionů korun, kdy náš obvod přispěje částkou pět milionů korun.

Další plánovanou akcí je stavební úprava dopravního řešenív ulici U Školky v úseku Topolová – Chválenická před zdejší základní školou, které má zajistit bezpečné vystupování a nastupování žáků školy z a do automobilů jejich rodičů. Zlepší se tak stávající stav, kdy především ráno před zahájením výuky je zde doprava velmi intenzivní. Odhadovaná cena je 2,7 milionů.

Centrální park Slovan Chvojkovy lomy se v roce 2022 dočká dílčích úprav v podobě nových piknikových setů umístěných na kamenném dláždění, kde bude možno si odpočinout a najíst se u stolu. Dále je zde plánována realizace chybějícího pítka a v neposlední řadě umístění streetworkoutového hřiště, které je velmi žádanou venkovní tělocvičnou. Odhadovaná cena je 1,1 milionu korun.

Na území našeho obvodu budeme i letos doplňovat dětská hřiště o nové herní prvky a nová místa. Hřiště ve vnitrobloku Barákové ulice bylo upravováno již v loňském roce, letos bude úprava dokončena instalací multifunkční sestavy. Tento rok nás čeká také doplnění prostoru o herní prvky ve vnitrobloku Koterovská - Blatenská. Odhadovaná cena za obě hřiště je 700 tisíc korun.

Snažíme se také každý rok zrekonstruovat vždy alespoň jednu kuchyni v mateřské školce. Letos je na řadě 25. Mateřská škola za celkovou částku dva miliony korun.

Na dosud nevyužívaných pozemcích mezi Škoda sport parkem a řekou Radbuzou dlouhodobě plánujeme výstavbu Malostranských jezírek. Pozemky plánujeme do doby výstavby využít realizací discgolfového hřiště. Jde o sport, který je stále více v oblibě a je zde velká základna hráčů. Hra je kombinací golfu a fresbee a je vhodná pro všechny věkové skupiny. Odhadovaná cena je i se studií 400 tisíc korun.

Do oblasti nakládání s odpady směřuje stavba tzv. separačního bodu. Jde o stavební úpravu, která zajistí soustředění kontejnerů pro různé druhy separovaného odpadu na jednom místě. Něco podobného existuje již nyní, ovšem stávající stání nebyla náležitě stavebně upravena. Odhadovaná cena je 200 tisíc korun.

Věřím, že výše zmíněné investice přispějí k tomu, že Slovany budou zase o něco lepším místem pro život.

LUMÍR ASCHENBRENNER, starosta MČ Plzeň – Slovany, ODS

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....