11. ledna 2018 1:25 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Pro vysvědčení si půjdu se vztyčenou hlavou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
V noci zářící Palác Žofín ještě milosrdně zakrývá zbývající nedostatky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V noci zářící Palác Žofín ještě milosrdně zakrývá zbývající nedostatky... | foto: ARCHIV RADNICE

PRAHA 1 Pokud mám napsat, co nás letos v Praze 1 čeká a nemine, a pak také přiblížit, čeho bychom rádi v tomto roce dosáhli a jaké pro to máme nástroje, mohu odpovědět dvojím způsobem: čistě věcně – a politicky. S dovolením začnu politicky.

Nejvýznamnější událostí v rámci městské části budou samozřejmě podzimní komunální volby. Ty nás skutečně neminou a budou – teď trochu toho klišé – vysvědčením za naše čtyřleté působení na radnici. Byl bych velmi rád, kdyby TOP 09 opět – již potřetí za sebou – v Praze 1 v komunálních volbách zvítězila. A jaké mám pro to nástroje? No přece každodenní poctivou a hlavně nepopulistickou práci pro své voliče.

Tím se plynule dostávám ke zmíněné věcné rovině. Rekonstrukce budov a zkrášlování veřejných prostranství patří mezi stálé priority a rozhodně tedy nejde o nějaké předvolební tanečky. Letos kompletně zrekonstruujeme dům v Truhlářské ulici a vytvoříme tam volnočasové centrum pro děti a mládež. Dále se chystáme na revitalizaci severní části Slovanského ostrova, a to především úpravu tamního parku. Výrazně prokoukne také Anenské náměstí.

Nebudu se zde rozepisovat o všech nadstandardních dotačních programech, jimiž každoročně podporujeme kulturní a spolkové aktivity v turisticky exponovaném centru, čímž vytváříme protiváhu agresivní komerci. S jedinou výjimkou – tou je grantový program na obnovu domovního fondu. Díky tomuto programu dosáhnou na peníze na zvelebení svého domu jak společenství vlastníků bytových jednotek, tak ryze soukromí majitelé domů z řad fyzických i právnických osob. A proč taková velkorysost? V Praze 1 žijeme všichni na „stísněném prostoru“, a jak to tak v malých domácnostech bývá, každý nepořádek je hned vidět. Chceme proto mít domy pěkné a upravené.

Jak je vidět, i v historickém centru lze vést normální život. A aby byl na začátku příštího roku zase o něco lepší, je můj hlavní „ideový“ cíl pro letošek.

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP09

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP09

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP 09
  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz