11. ledna 2018 1:25 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Pro vysvědčení si půjdu se vztyčenou hlavou

V noci zářící Palác Žofín ještě milosrdně zakrývá zbývající nedostatky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V noci zářící Palác Žofín ještě milosrdně zakrývá zbývající nedostatky... | foto: ARCHIV RADNICE

PRAHA 1 Pokud mám napsat, co nás letos v Praze 1 čeká a nemine, a pak také přiblížit, čeho bychom rádi v tomto roce dosáhli a jaké pro to máme nástroje, mohu odpovědět dvojím způsobem: čistě věcně – a politicky. S dovolením začnu politicky.

Nejvýznamnější událostí v rámci městské části budou samozřejmě podzimní komunální volby. Ty nás skutečně neminou a budou – teď trochu toho klišé – vysvědčením za naše čtyřleté působení na radnici. Byl bych velmi rád, kdyby TOP 09 opět – již potřetí za sebou – v Praze 1 v komunálních volbách zvítězila. A jaké mám pro to nástroje? No přece každodenní poctivou a hlavně nepopulistickou práci pro své voliče.

Tím se plynule dostávám ke zmíněné věcné rovině. Rekonstrukce budov a zkrášlování veřejných prostranství patří mezi stálé priority a rozhodně tedy nejde o nějaké předvolební tanečky. Letos kompletně zrekonstruujeme dům v Truhlářské ulici a vytvoříme tam volnočasové centrum pro děti a mládež. Dále se chystáme na revitalizaci severní části Slovanského ostrova, a to především úpravu tamního parku. Výrazně prokoukne také Anenské náměstí.

Nebudu se zde rozepisovat o všech nadstandardních dotačních programech, jimiž každoročně podporujeme kulturní a spolkové aktivity v turisticky exponovaném centru, čímž vytváříme protiváhu agresivní komerci. S jedinou výjimkou – tou je grantový program na obnovu domovního fondu. Díky tomuto programu dosáhnou na peníze na zvelebení svého domu jak společenství vlastníků bytových jednotek, tak ryze soukromí majitelé domů z řad fyzických i právnických osob. A proč taková velkorysost? V Praze 1 žijeme všichni na „stísněném prostoru“, a jak to tak v malých domácnostech bývá, každý nepořádek je hned vidět. Chceme proto mít domy pěkné a upravené.

Jak je vidět, i v historickém centru lze vést normální život. A aby byl na začátku příštího roku zase o něco lepší, je můj hlavní „ideový“ cíl pro letošek.

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP09

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP09

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP 09

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!