1. června 2017 1:02 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Jesenice: řešíme resty z minulosti

K zápisu do první třídy základní školy letos přihlásilo 137 dětí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy K zápisu do první třídy základní školy letos přihlásilo 137 dětí. | foto: ILUSTRAČNÍ FOTO - ARCHIV RADNICE

JESENICE (Středočeský kraj) V Jesenici se nám k zápisu do první třídy základní školy letos přihlásilo 137 dětí. Jak to s přijetím dopadlo, se rodiče musí dozvědět do měsíce od zápisu. Kdybychom jim teď poslali vyjádření, znělo by jednoznačně – nikoho nepřijímáme. Jednak proto, že je absolutně vyčerpaná kapacita školy, ale i z toho důvodu, že jsme zatím neuzavřeli smlouvu s žádným majitelem objektu, který bychom si mohli pro žáky první třídy pronajmout.

Jednání s majitelem bytového domu v Říčanské ulici, který se dostavuje, se ale vyvíjí slibně a objevila se i další varianta, možnost přestavby budovy bývalé Jednoty v centru Jesenice. Jakmile bude jasno, požádáme o navýšení kapacity školy, abychom děti mohli přijmout. Řešíme také stavbu nové školy ve Zdiměřicích. Osobně si myslím, že škola měla už čtyři, pět let stát, ale bývalé vedení Jesenice nezařídilo vůbec nic, zastupitelstvo ani rada vůbec nejednaly ani o odkupu pozemků. Místo toho se v předvolební kampani objevil sportovní areál, na který by stejně Jesenice neměla peníze. My máme jiné priority, sportovní areál jsme odsunuli na pozdější dobu, protože se samozřejmě musíme vejít i do nějakých finančních rozpočtů. Na stavbu jsme získali národní dotaci, jsme jedna z osmi škol kolem Prahy, které se to podařilo. A jednáme o dalších financích i se Státním fondem životního prostředí, kde je vypsaný dotační titul na veřejné budovy s pasivním standardem.

RADKA VLADYKOVÁ, starostka Jesenice, (ANO)

RADKA VLADYKOVÁ, starostka Jesenice, (ANO)

RADKA VLADYKOVÁ, starostka Jesenice, (ANO)

Najdete na Lidovky.cz