A dostáváme se k úhlu pohledu, z jakého se na věc díváte. Marek Benda, předseda poslaneckého klubu ODS, se v úterý upřímně pozastavoval nad tím, že by vláda musela každých třicet dnů přetrpět sněmovní chůzi, na které by se vykecávali poslanci a to nikoli jen k věci.
30. března 2022 14:35
Většinová vláda si prosadila prodloužení nouzového stavu. Může to kdykoli zopakovat a prodlužovat na jak dlouho bude chtít, to je zřejmé. Současná vláda považuje za ústupek, když z plánovaných dalších tří měsíců slevila na 58 dnů. Prý je to vstřícné gesto vůči opozici. Opozice a s ní i někteří právníci připouštěli prodloužení maximálně o 30 dní, jiná délka je prý neústavní.



















