Klid na práci. Stav nouze může být pohodlná vládní berlička

Premium

Premiér Petr Fiala a ministr vnitra Vít Rakušan při jednání vlády 23. března 2022 | foto: Twitter Úřadu vlády

  14:35
Většinová vláda si prosadila prodloužení nouzového stavu. Může to kdykoli zopakovat a prodlužovat na jak dlouho bude chtít, to je zřejmé. Současná vláda považuje za ústupek, když z plánovaných dalších tří měsíců slevila na 58 dnů. Prý je to vstřícné gesto vůči opozici. Opozice a s ní i někteří právníci připouštěli prodloužení maximálně o 30 dní, jiná délka je prý neústavní.

A dostáváme se k úhlu pohledu, z jakého se na věc díváte. Marek Benda, předseda poslaneckého klubu ODS, se v úterý upřímně pozastavoval nad tím, že by vláda musela každých třicet dnů přetrpět sněmovní chůzi, na které by se vykecávali poslanci a to nikoli jen k věci. 

Tento článek je součástí iDNES Premium

Mimořádná nabídka

  • Expertní testy, které vám reálně ušetří peníze
  • Hloubkové analýzy a kompletní archiv
  • Čtení všech článků bez omezení

První měsíc za 19 Kč

Předplatit
Vstoupit do diskuse (3 příspěvky)

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.