Diskuse k článku: STRÁNSKÝ: Čtyři čísla pro 2019. Vše se týká zdraví a nic z toho není dobré

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 9.1. 2019 7:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Balcar 9.1.2019 7:34

add Jemen: "muslimskými povstalci"? Co si zjistit aspoň základní fakta? V Jemenu jsou převážně jen muslimové! Povstalci jsou menšinoví šiíté podporovaní Iránem. Bez něho by žádné povstání nebylo. Tedy ani "Vydané miliardy plní kapsy vlád a jejich výrobců zbraní a zajišťují, aby všichni mohli dál žít ve stylu západní dekadence a absolutně ignorovat to, že Jemen vůbec existuje."

Š. Apolen 8.1.2019 1:06

Nebylo by lepší, zavést místo HDP Národní štěstí, jako v Bhútánu ?

J. Škodák 8.1.2019 8:40

To, co mají za kritéria v Bhútánu, nemůže platit v absurdistánu Česko, protože ani kritérium HDP není pro Čechy relevantní. Čím více totiž mají, tím více jsou nespokojení, protože je to pořád málo!

M. Mikulec 8.1.2019 14:44

To vite, kdyz uz jsme jednou v te EU, tak je to opravdu mizerie.

P. Fyrborg 8.1.2019 0:37

Autorovi se do čísel vloudilo několik „drobných chybiček“.

Naprosto fascinující je například tvrzení, že 72 lidí v USA zemřelo 2018 na předávkování drogami. To by jaksi znamenalo, že předávkovat se drogami je zázračná léčivá kůra zabraňující statistické pravděpodobnosti úmrtí. Nejspíš tu scházejí tři nuly na konci (a nemusí to být chyba autora).

Podivná je také statistika 544 000 válečných obětí – když současně autor uvádí jen v Jemenu milion nakažených cholerou, 8 milionů na pokraji (?) hladovění a 22 milionů potřebuje humanitární pomoc. Čísla jsou téměř výhradně důsledkem války a blokády, nicméně počet úmrtí se tedy do válečných obětí zřejmě nepočítá.

Ohledně ruského chlastání je podivné, že podle čerstvé statistiky OECD ve spotřebě alkoholu na hlavu Rusko „zaostává“ za většinou západoevropských zemí včetně Česka.

OECD také předpokládá růst ruské ekonomiky 1,8%, a 0,2% růst populace, při porodnosti 1,8% na ženu ale spíš díky prodlužování věku a přistěhovalectví.

P. Fyrborg 8.1.2019 0:37

Proti tvrzení, že „Rusko bude vždycky Rusko, nikoliv západní stát“, se nedá nic namítat. Pokud se Rusko nepřejmenuje a nezačneme se geograficky orientovat dle Země středu Číny.

Korektní je snad jen alarmující statistika ohledně 1 až 2 mil. HIV v Rusku s růstem heterosexuálního přenosu.

J. Škodák 7.1.2019 22:36

Pan Stránský napsal velice důležité informace, které vypovídají lecos o stavu současné společnosti v globalizovaném světě a jak vidno, tak o to není vůbec zájem z řad zdejších diskutujících. Je to škoda, protože to lecos vypovídá o stavu české společnosti!

Najdete na Lidovky.cz