8. března 2018 1:37 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Výtah ve středisku uvítali mladí i staří

Slavnostní zprovoznění výtahu. Zprava Josef Kopeček, místostarosta obce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavnostní zprovoznění výtahu. Zprava Josef Kopeček, místostarosta obce... | foto: ARCHIV RADNICE

TAVÍKOVICE (Jihomoravský kraj) Přestože je naše obec z těch menších, žije zde necelých 600 obyvatel, máme tady obchod Jednotu, praktického i zubního lékaře a základní a mateřskou školu. V obci Tavíkovice také můžete najít kadeřnici, pedikúru, kosmetiku, pilu, zámečnictví apod.

Není tedy divu, že k nám dojíždějí lidé i z okolních vesnic, kteří hojně využívají veškerých uvedených služeb. Obzvláště vyhledávaná je lékařská péče. Proto všichni obyvatelé u nás i v okolí uvítali, když obec Tavíkovice v roce 2016 nechala ve zdravotním středisku vybudovat výtah. Ten ulehčí nejen seniorům, ale také rodičům s dětmi. 

Realizace se mimo jiné zdařila i díky nadačnímu příspěvku od Nadace ČEZ. Nadace ČEZ rovněž přispěla na výměnu oken v Základní a mateřské škole, což vedlo k energetickým úsporám. Díky všem vymoženostem moderní doby obec Tavíkovice v posledních letech zaznamenala nárůst počtu obyvatel a to hlavně z řad mladých rodin, pro které jsou prioritou právě lékaři a školka se školou.

VLADIMÍR TESAŘ, Tavíkovice, Tavíkovice a Dobronice spolu

VLADIMÍR TESAŘ, Tavíkovice, Tavíkovice a Dobronice spolu

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.