24. září 2017 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

LHOTA: Sázka na jistotu: Laver Cup zvolil Prahu

Rakušan Dominic Thiem ustál dělové rány svého soupeře a získal pro Evropu druhý... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rakušan Dominic Thiem ustál dělové rány svého soupeře a získal pro Evropu druhý... | foto: MAFRA - Michal Růžička

PRAHA Probíhá Laver Cup, mocně propagovaný turnaj, který vůbec poprvé rozšířil tenisový kalendář. Výjimečný, pečlivě strojený a prestižní. Vše musí být napoprvé dokonalé, vždyť vzniká nová tradice. A tak pořadatelé – bez ohledu na rozpočet podniku – sází na jistotu. Pozvali nejlepší hráče současnosti včetně Rogera Federera či Rafaela Nadala.

Chvála jim však patří zejména za to, že Čechům umožnili probudit v sobě i trochu té národní hrdosti, když při volbě kulis bez váhání ukázali na Prahu. Prostředí hlavního města má být tím, které dodá turnaji hranému na neobvyklém černém kurtu O2 areny punc jedinečnosti.

Samotný Rod Laver, na jehož počest byla exhibiční soutěž mezi Evropou a výběrem světa pojmenována, se na Staroměstském náměstí při středečním zahájení nad malebností Prahy rozplýval.

A pozitivní ohlasy šířili i hvězdní aktéři tenisových klání. Už v únoru si idol Federer, hlavní patron Laver Cupu, při propagaci akce zapinkal na lodi plující ve vlnách Vltavy s nejlepším Čechem Tomášem Berdychem, rovněž reprezentantem týmu Evropy. Zdravil se s fascinovanými přihlížejícími a věnoval jim několik desítek podepsaných míčků. Nyní se nechal slyšet, že se do Prahy vždy rád vrací. 

Česká metropole má zkrátka v očích sportovců kouzlo. A díky mnohačetným úspěchům národních týmů jak v Davis Cupu, tak i Fed Cupu silnou fanouškovskou základnu.

Navíc je z bezpečnostně-praktických důvodů vhodnější pořadatelskou lokalitou než třeba Paříž, Madrid či Mnichov. Snad jí zůstane i po skončení probíhajícího podniku a ve zkoušce obstojí. Přispěla by značnou měrou i ke světlé budoucnosti samotného Laver Cupu.

Najdete na Lidovky.cz