Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

VESELKA: Skalpel, prosím. A teď to zabolí. Velmi přísný lockdown je potřeba

V posledních měsících jsme svědky názorového střetu, jenž v naší novodobé historii nemá obdoby. Lidé preferující výrobu a materiální blahobyt se utkávají s těmi, kteří tvrdí, že bez extrémních opatření se z marasmu současné situace nedostaneme. Zdá se, že zastánci těchto stanovisek se však vzájemně nechápou a domnívají se, že druhá strana snad ztratila rozum.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JH

J81a45k16u52b 37H36o13z40a

5. 3. 2021 8:11

Marná snaha, pane doktore.

0 0
možnosti
MN

Pane Veselko, Vy nebudete schopni trasovat nikdy, po více než roce jste ještě ani nezačali, prostě toho nejste schopni. Požádejte o řízení záchranných akcí Německo, to je jediná možnost vedoucí z krize. A vyhoďte Babiše, po 20 000 tisících mrtvých by už v každé normální zemi byl zatčen.

0 0
možnosti
PK

..ledva tak postarší, děti by byly řádně vzdělávány a v rozpočtu by nebyla sekera , jejíž reparace budou trvat nejméně dalších 20 let. Takže žádný skalpel, ale 2xměř, ale jen jednou řež..

0 0
možnosti
PK

Myslím, že zásadní problém je v samotném zdravotnictví. Za posledních 30 let - díky přechodu ekonomiky ze socialistického na kapitalistický systém - se i české zdravotnictví dostalo na zásadně vyšší úroveň, bohužel ale stále se socialistickým systémem náhledu na léčení a financování. Prostě nelze všem dát všechno a všechny léčit "až do úpěšného konce". Jako příklad, který znám, výměna kyčelního kloubu u víc jak 80 leté pacientky, se 2 dalšími těžkými nemocemi, bohužel nepřežila. Každý systém MUSÍ mít nastaveny ekonomické a etické mantinely, aby léčení problému nezpůsobilo ještě mnohem horší následný problém. Takže žádný "přísný lockdown", ale zcela DOBROVOLNÉ doporučení s tím, že každý systém (i nemocnice) má svůj LIMIT . Švédové jsou toho zářným příkladem, jak se severským chladem tento problém vyřešili (i když i tam řada křiklounů řvala). Kdybychom od samého počátku postupovali takto rozvážně a ne dle tupých dat jakéhosi ředitele pojišťovny, dnes by respirátory nosili ledva tak posta

0 0
možnosti
IM

Milý Pepo, jako tvůj spolužák a spoluhráč si dovolím ti tykat. Ono je to všechno propojené. Ono se lehce řekne vše zavřít, ale mám obavy že to už jsme dost promeškali a i tady by byly škody nedozírné a i tady by stály lidské životy. To je třeba si také uvědomit. Ono to materiálno totiž taky umožňuje že můžeš svým pacintům nabízet tu nejlepší péči. A když nebudou peníze, tak se bude šetřit na zařízení, lécích atd.. A to také bude stát peníze. Nic není zadarmo a nic není tak jednoduché. Jen se to jednoduše řekne.

0 0
možnosti
Foto

Na celou krizi zatím nijak nedoplácím, jenom sedím doma na home-officu, manželka z domova učí. Ale nestačím žasnout, co politici tvoří:

* Koronavirus ohrožuje moje základní lidské právo na život, na zdraví

* Vláda mi vzala základní lidské právo na volný pohyb, děti jsou omezovány v právu na vzdělání, statisíce byly připraveny o právo podnikat, vydělávat si peníze.

Všechno to mohla vyřešit chytrá karanténa, ale nevyřešila. Proč? Protože celá politická reprezentace chrání moje právo na ochranu osobních údajů, ochranu soukromí. Kdyby bylo jasné kdo se s kým potkal, potom nebude muset být lockdown tak dlouhý a bolestivý.

0 0
možnosti
Foto

Vláda tím vlastně tvrdí, že právo na ochranu soukromí stojí výš než právo na život i než právo na vzdělání, na podnikání, na volný pohyb.

0 0
možnosti
AB

Materiální blahobyt? To jako vážně? Když spousta lidí je už v takových problémech, že neví jak zaplatit nájem, tak to fakt nejsou sobci. Navíc když totálně zruinujeme rozpočet, tak zdravotnictví bude platit asi kdo? Nejsem popirač covidu, ale musíme najít nějakou rovnováhu a ano lidi budou umírat, umírají i tak. Všude na světě, při všech lockdownech, nikde to nic moc nevyřešilo, nebo jen na chvíli. Myslet si, že se tady zavřeme a po dvou týdnech tu začne fungovat trasování, je po roce pokusů hodně naivní. (A ano myslí si to i moji staří rodiče, kteří nesouhlasí se zadlužením ještě jejich vnoučat). A pod materiálním blahobytem si fakt nepředstavuju možnost vzít děti do přírody bez respirátoru na puse, když celý týden sedí u online výuky u počítače. Tak si akorát bez pohybu a vzduchu zničí imunitu a pak se z toho taky nikdy nevyhrabeme a obětujeme nejmladší generaci. Co je pak sobecké? Není to jednoduchá situace, ale není pro nikoho a ukazovat pořád prstem na ty co si dovolí nemít roušku

0 0
možnosti
KD

Fakt by mě zajímalo, co si pan autor představuje pod pojmem "velmi přísný lockdown". Formálně máme přísná pravidla už skoro půl roku. Aktuálně by člověk neměl vytáhnout paty z baráku a když, tak s rouškou. A realita? Pod oknama řvou děcka, roušku mají nejvýš na bradě. Ve škole by to horší být nemohlo ani náhodou. Makáči z komunálu stříhali keře. Roušku neměl ani jeden. Stejné to bylo s týpkama, co u Lidlu opravovali, už ani nevím co. Mohlo by se říct, že už omezení trvají moc dlouho. Jenže takhle je to od samého začátku, jen teď je víc lidí venku, protože je příjemnější počasí. Ptát se, co dělají policajti nemá cenu - hlídají přece hranice okresu. Ale ono je to jedno, i kdyby nedělali ptákoviny, lidí, co se nehodlají omezit, je prostě moc. Ale blíží se jaro, promořujeme se, trochu snad pomůže vakcinace ... tak to snad za měsíc nebo dva bude lepší, ale sotva zásadně.

0 0
možnosti