Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

Stupňování rétoriky Ukrajině nepomůže

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Názor
Polsko přestane dodávat Ukrajině zbraně. Polsko nedodá Ukrajině vlastní zbraně. Polsko nedodává zbraně v současné době, „jak to bude v budoucnu, se uvidí,“ upřesňoval včera polský ministr pro správu státních aktiv Jacek Sasin slova svého premiéra ze středy. Faktem je, že Polsko dodrží všechny své závazky vůči Ukrajině.
  5:00

Sledovali jsme zde ukázkovou předvolební rétoriku premiéra Morawieckého vedenou na úkor Ukrajiny? Zajisté. Jak pravil kolega Léko na stránkách těchto novin, „země, v níž běží volební kampaň, má jen domácí politiku“.

Jiná věc ale je, jak budou reagovat na polská „vnitropolitická“ prohlášení ostatní. Někteří slovenští politici se již nechali slyšet, že si o to Zelenskyj koledoval, případně prý by měl Poláky odprosit. Jenže Slovensko je také před volbami, takže tato prohlášení nemůžeme počítat.

Polská stopka dodávkám zbraní na Ukrajinu se sporem o obilí nejspíš nesouvisí, říká expert

Opravdu ne? Rétorika ukrajinského vedení je nekompromisní a snaha dosáhnout svého často vede přes vynucování prostřednictvím morálního vydírání. Jenže ani pocity viny nelze vyvolávat na povel a využívat donekonečna, zvláště ne u těch, kteří opravdu pomáhají.

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?