Diskuse
Český volební zápas a bezpečnostní tajfun. Co otřáslo všemi pilíři diskuse o obraně?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
M57i37r83o34s44l23a35v 53K15y91s42l25i20n69g82e30r
Teď se krásně ukázalo, že strategické rozhodnutí vlády přejít na F 35 bylo unáhlené a nedomyšlené. Pokud bychom pokračovali ze Švédy, tak by to bylo podstatně levnější a naši piloti už je mají v ruce a pozemní personál také. Riziko zablokování aktualizací by bylo minimální. Nyní budeme mít až za deset let předražený šrot, když si strýček Sam zamane. No paráda.
V27l38a64d37i34m55í42r 11D69r81v42o87t93a
ale nesplinili by jsme požadovaná a "mantrózní" 2% HDP. Takle jsme dopředu zaplatili za něco, co nemáme a aby jsme se doslali na ona 2%, tak jsme i přitlačili.
P60e39t18r 92N41ě26m76e96c
Možná by nebylo od věci, kdyby ministerstvo obrany přiznalo, že svět se změnil a Amerika už není "nejka", ale jen tak trochu kámoška a že je třeba zasednout a ty stíhačky přehodnotit a udělat rychlé výběrko na evropské stroje. Ne, vláda tehdy neudělala chybu, vybrala to nejlepší. Chybu udělali Američané tím, že zvolili Trumpa. Nás čeká podobná chyba za půl roku s Babišem. :-|
P93a20v60e59l 27H92r37a80b58i46n15a
To vse je pomerne slozite. Proc jsme nekoupili nase delostrelecke systemy ale Caesar z Francie? Proc kupujeme F-35 kdyz nemame vybudouvanoy automaticky system rizeni, ktery by byl schopen data a udaje z letadel vyuzit a zpracovat? Nakup techniky a neresime kdo je bude ovladat atd... A nejde vse vyresin ted hned. Je treba mit nejaky plan ktery si odsouhlasi i opozice a ten pak uskutecnovat.
P58e22t26r 48Š22t69ě23p12á93n82e64k
Hlavně, člověk nemá problém s navýšením investic do armády, ale ... neměl by být postup přesně opačný? Tj. armáda stanovit co je třeba zainvestovat a potom ty peníze v nějakém horizontu alokovat? Teď víme že utratime XY peněz ale v zásadě se neví za co. Takže se bude utrácet za nesmysly jen abychom utratili to k čemu jsme se zavázali.
A61l79e47š 59V54o62d34i32č77k52a
Financování obrany je prozatím jasně dáno a odsouhlaseno. Žádné rokování „u kulatého stolu“ s tím nyní nepohne a nezmění to. To udělá případně až další vláda. Co mě osobně zajímá, kde je vytyčený úkol vlády vybudovat těžkou brigádu, tak jak zní závazek ČR pro NATO? Naprosto rozhazovačný nákup F-35 to jistě nebude... Takže o čem by se pan Fiala chtěl bavit, když den předtím prohlásí do médií, že s opozici je zbytečné cokoliv projednávat?
Populistický krok v rámci počínající volební kampaně...
J15a33n 32S27l14a76n16i62n15a
Je to jen pokus koaličního slepence zadlužit Česko a opět to hodit na Babiše. Takový průjem ve státní kase.
O30n21d45ř36e38j 81H43o90r94á33k
Snahy vás rusáckých trollů to zpochybnit mě přesvědčují, že nakonec bude přece jen lepší F-35 pořídit.
J28a24n 82S23e39d57l79á22č67e47k
F 35 budou jednou velkou soudní kauzou. Nemělo by se ale zapomínat na ty, kteří to té náně nakukali!
J73a55k36u67b 61T53u87r93e30k
Babiš za jeho vlády ustanovil komisy, která měla říci, které stíhačky máme koupit. Babiš při návštěvě USA z kokpitu F-35 kázal, jak je to skvělé letadlo. Komise za vlády Fialy řekla, že koupit máme F-35. Babiš křičí, že jsou to vyhozené peníze. Ve veřejném prostoru se objevují pochyby zda F-35 kupovat s ohledem na současný stav v USA. Babiš schovává červenou šiltofku do šuplíku, dělá že Trumpa nezná a volá po nákupu Iron Dome.
A18l91e16š 48V88o62d53i26č52k18a
To je turecky, tento Váš koment? :-P
J76i20ř71í 38Š98e59j38n32o19h92a
Evropské státy NATO mají v součtu cca 2,5 x větší vojenskou sílu než Rusko a současně mají výhodnější geostrategické rozmístění.
Tzn., že hrozba je obrácená než nám politici tvrdí - hrozí útok na Rusko.
Strašení Ruskou hrozbou má za cíl vyluxovat řádně peněženky občanů EU a současně zadlužit naše vnuky.
V hroším případě může přivodit i jadernou válku.
O69n33d64ř48e24j 40H73o83r76á74k
Děkujeme za názor Kremlu a posíláme poukázku na matrjošku s Putinovým ksichtem.
P84e92t49r 69K86u40b21á74č
Letouny F-35
- jsou přípravou na minulou válku
- my je budeme (velmi draze) platit, ale o možnosti jejich použití bude - de facto - rozhodovat Trump a jeho následovníci podle hesla "Amerika především"
- co když se budeme potřebovat bránit proti Rusku, se kterým budou mít Američani "výhodný deal" ?
- Zmáčkne Trump dálkový vypínač aby nějaké nicotné Česko jeho "deal" nenarušovalo ?
- jaký je principiální rozdíl proti MIGům 21 a 29, kterých jsme se zbavili , protože o použitelnosti našeho letectva by - de facto - rozhodoval Putin pod heslem "Rusko především"
J93i60ř85í 41T37i14n89t37ě12r26a
Pane Kubáči,
podle mého názoru píšete nepravdy. Letouny F-35 jsou nadčasové, což dokázali Izraelci svými nálety proti Iránu a Syřanům, kteří jejich přítomnost zjistili až po explozí izraelských pum a raket. Elektronický systém F-35 nelze vypnout tak jak tvrdíte. Amíci nanejvýš mohou přestat dodávat modernizační prvky. Nemám obav, že budeme „pátým kolem u vozu“, protože vloni naše firmy začaly spolupracovat s Lockheed Martin. Před měsícem naši piloti zahájili výcvik v USA a po jejich vyškolení se výcvik přesune do ČR.
L37u18m32í30r 77V11i60t84h37a
V první řadě by se měly ujednotit standardy armád NATO, aby používaly kompatibilní techniku, munici,aby měly jednotnou strukturu velení a byly v boji navzájem zastupitelné. Pak se můžeme bavit o tom, jestli F16, F35 nebo Grippeny či Mirage, nebo co to mají ti Francouzi.
R67a34d57o87m68í48r 77D32o83u69b11r51a67v47s63k38ý
A názory se podaří sjednotit někdy kolem roku 2050.

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...


















