Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
19. září 2019 3:24 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Trápí nás obchod s chudobou

V lokalitě Kovářská chtělo vedení Varnsdorfu vykoupit dalších sto bytů... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V lokalitě Kovářská chtělo vedení Varnsdorfu vykoupit dalších sto bytů... | foto: MAFRA IVETA LHOTSKÁ

VARNSDORF (Ústecký kraj) Na jaře jsme dokončili kompletní revitalizaci sídliště v ulici Západní, které bylo vybudováno před více než čtyřiceti lety. Vybudovali jsme tam nové chodníky, rekonstrukcí prošla stávající komunikace, která spojuje ulici Křižíkova s ulicí Západní.

Zřídili jsme také nová parkovací stání, celkem 82 míst a dalších sedm míst pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Vznikla také víceúčelová plocha pro dětské hrátky. Úpravou samozřejmě prošla i zeleň, vysazeno bylo na patnáct stromů. Zároveň se modernizovalo veřejné osvětlení a městský mobiliář.

Již v loňském roce byl zrekonstruován také jeden ze tří dvanáctipatrových panelových domů. Modernizace zbývajících dvou se připravuje.

Chtěli jsme mít byty pod kontrolou

Ve Varnsdorfu bojujeme proti obchodu s chudobou. Ve vyloučené lokalitě Kovářská se nám podařilo vykoupit již čtvrtinu bytů od soukromníků, kteří využívali systém sociálních dávek a doplatků na bydlení. Negativním přístupem několika opozičních zastupitelů jsme však přišli o možnost odkoupit dalších zhruba 100 bytů v této lokalitě. Je to škoda, mohli jsme mít plně pod kontrolou bytový fond.

Zároveň jsme vydali opatření, které zamezí nově přistěhovalým vyplácet doplatky na bydlení. Odkoupené byty jsme již začali rekonstruovat, dokonce jsme uspěli v dotačním titulu. Příští rok tak budeme moct nabídnout první startovací byty pro mladé, pro matky samoživitelky apod.

A vandalové? Ti jsou, bohužel, všude. Sousedíme s Německem, takže máme přímé srovnání. Tam je mentalita na zcela jiné úrovni. Stále si tak kladu otázku, proč to jinde jde. Nicméně postupně rozšiřujeme kamerový systém, díky němuž často vandalismu předcházíme.

STANISLAV HORÁČEK, starosta města Varnsdorf, ANO

STANISLAV HORÁČEK, starosta města Varnsdorf, ANO

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Tyson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...