7. března 2007 0:34 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Vědma: Mělo by bejt ňáký střílení

Záznam rozhovoru policie s vědmou, která měla v únoru oznámit, že na letišti v Ruzyni dojde k útoku.

V polovině února ta akce způsobila mimořádný poprask. Policii se ozvala vědma a sdělila, že mezinárodnímu letišti v pražské Ruzyni hrozí teroristický útok. Bezpečnostní opatření byla mimořádná.

„Kolem třetí hodiny odpoledne policie obdržela varování před možností střelby v prostorách letiště. Nebylo však specifikováno, v jaký den či hodinu by mělo k útoku dojít. Od šestnácti hodin policie až ztrojnásobila hlídky na letišti. Policisté v neprůstřelných vestách se pohybují v obou terminálech, v tranzitním i odbavovacím prostoru a před halou letiště. V autech hlídkují i na ploše. Před budovou je přistaven obrněný transportér. V záloze jsou pyrotechnici,“ popsala 14. února LN Nela Gajdůšková z cizinecké policie.

„Závažnost“ informace od vědmy později potvrdil i ministr vnitra Ivan Langer a mluvčí BIS Jan Šubert. Od té doby si zejména z Langera dělá legraci nejen opozice.

Mezitím mezi policisty začala kolovat nahrávka inkriminovaného rozhovoru mezi policejním operačním důstojníkem „orgánem“ a vědmou. Výňatky z rozhovoru publikovaly jako první Hospodářské noviny. Do LN záznam rozhovoru "orgána" s "vědmou" zaslal bývalý detektiv jednoho z elitních policejních útvarů, který od policie odešel teprve nedávno.

Ačkoli nelze stoprocentně ověřit autenticitu (policie nedává informace o oznamovatelích) a žádná paní Klimešová z Českých Budějovic se k ohlášení nezná, přinášíme záznam rozhovoru „vědmy“ s policejním důstojníkem v plném znění.


Orgán: Prosím?
Vědma: Klimešová, dobrý den.
Orgán: Dobrý den.
Vědma: Prosim vás, vy máte na starosti ty teroristický akce? (smích) Já bych vám chtěla říct, nic jako nehrozí, ale chtěla bych vás upozornit, abyste si pohlídali ruzyňský letiště, a to prostor před vstupem na letištní plochu. A prosim vás, ve večerních hodinách, tak vod půl šestý do (krátká odmlka) tři čtvrtě na devět, jo?
Orgán: A vy jste prosim vás...
Vědma: Ale nevim čas.
Orgán: A vy jste prosim vás...
Vědma: Prosim Vás... ano?
Orgán: A vy jste prosim vás kdo?
Vědma: Já jsem paní, který byly ukázány před revolucí všechny budoucí události, jo? Takže začalo to bombou na Staroměstskom náměstí a všecko se to plní za celý leta. Ano? Takže já jsem věděla i o jedenáctom zářím všecko, jo? Takže todleto tam by mělo bejt na tom letišti ňáký střílení, ale bohužel nevim čas, jo? To jako málokdy, jenom hodinu třeba vim, nebo přibližně. Jo? Takže si to takhle...
Orgán: A kdy že jste to... é... říkala? Dneska, na Ruzyni?
Vědma: Ne, ne, ne. Neřikala jsem to nikomu na Ruzyni. Já jsem na to upozorňovala už před lety a ještě se to nenaplnilo. Jo? Takže tak předběžně si to tam, ten prostor, ve večerních hodinách (smích) pohlídejte, když teď máte v Praze takovej fofr (smích).
Orgán: (uznale) Hmmm.
Vědma: ...jak to vidim v tý televizi. Ale jako vo ničom jinom nevim, jo? Já teda na to upozornim, ale voni některý jako i na tý policii vim, že tam to spojení je na některý věci a pak se ta událost nestane, jo? No, tak.
Orgán: A vaše jméno je prosim vás kdo? Kdo jste, nebo...
Vědma: Klimešová.
Orgán: Pani Klimešová, jo?
Vědma: Hm.
Orgán: Tak dobře.
Vědma: Já volám z Českých Budějovic.
Orgán: Ano.
Vědma: Jo? Kdysi jsem to psala, Staroměstský náměstí a tak dále, ale pak už jako nic.
Orgán: Dobře. Tak jo, děkuju vám.
Vědma: Tak vždycky když něco je, tak volám, jo? Díky, nashledanou.
Orgán: Nashledanou.


Poslechněte si: Vědma volá policii kvůli Ruzyni (ve formátu mp3)


pdk, Lidové noviny

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…