22. března 2018 1:23 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Před radnicí se vztyčí břízka

Zdobení břízky v Měšicích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdobení břízky v Měšicích | foto: ARCHIV RADNICE

MĚŠICE (Středočeský kraj) Měšice se i letos chystají na zdobení Velikonoční břízky. Tato akce má u nás několikaletou tradici.

Před budovu obecního úřadu se tradičně vztyčí břízka a je následně ozdobena velikonočními vajíčky, které si nosí obyvatelé naší obce. Pravidelně také využíváme velikonoční ozdoby z předchozích let, které břízku taktéž zdobí. Akce se zhostí i děti z místní mateřské školy Měšice. Při zdobení na všechny příchozí čeká teplý čaj a domácí mazanec od místní obyvatelky. Akce je pořádána obcí Měšice a místními dobrovolníky. 

V obci se taktéž v jarních měsících koná Měšický jarmark, který pořádá za podpory obce místní Centrum volného času Měšice. Zde si nejen obyvatelé Měšic, ale i přespolní mohou zakoupit ručně vyráběné produkty, kvalitní potraviny od malých a středních producentů, tradiční pochutiny, farmářské produkty a mnoho dalšího. K poslechu nechybí ani muzika v podání oblíbených harmonikářů.

JAN RICHTER, místostarosta Měšic, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného...

JAN RICHTER, místostarosta Měšic, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného zadlužování

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.