9. května 2008 7:34 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Voják Topolánek

Mirek Topolánek překvapil v Afghánistánu vojáky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek překvapil v Afghánistánu vojáky. | foto: ČTK

PRAHA Není nad to, má-li Mirek Topolánek svůj den. Třeba když „zničehonic“ přiletí do Afghánistánu týden poté, co padl český voják a politici se přeli, zda tu informaci někdo nezpozdil kvůli poslancům schvalujícím další misi na Hindúkuš.

Topolánek se nepře, mluví k vojákům od srdce: „Většina z vás je ve věku mých starších dětí. Položí-li kdokoliv z vás život, mám pocit, jako by se to stalo mým dětem.“ Takhle přece hovoří i americký lídr mezi „svými hochy“. Premiér je frajer, má-li vojáckou inspiraci. Že přijel Bush nečekaně do Bagdádu? Tak já tedy do Afghánistánu. Jeho tah je správný. V Iráku to musí zvládnout Američané. V Afghánistánu jde o soudržnost NATO, o jeho -a tedy i naši - životaschopnost.

Před pěti lety prohlásil německý ministr obrany Struck, že bezpečnost Německa je třeba hájit i na Hindúkuši. Teď to říká českým vojákům stejnými slovy Topolánek.

Jo, kdyby tak premiér stejně frajersky a stejně srozumitelně vysvětloval reformní plány své vlády i doma.
Zbyněk Petráček

Autor

Zbyněk Petráčekzbynek.petracek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!