Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Názory

ZVĚŘINA: Čekání na zázraky. Vládní koalice se propadá a reakce je nulová

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka a Alexandr Vondra z koalice Spolu na tiskové konferenci k výsledkům voleb do Evropského parlamentu. (10. června 2024) foto:  Petr Topič, MAFRA

Názor
V neděli publikovaný průzkum volebních preferencí není nijak průlomový. Ukazuje vlastně totéž, co mnohé ostatní. Vládní koalice se propadá a možnost, že by po volbách příští rok sestavila vládu, se zdá čím dál iluzornější.
  5:00

Eurovolby nabídly nově strany, které jsou možná schopny přelézt pětiprocentní hranici vstupu do sněmovny. Avšak reakce vládního tábora je nulová, jako by koaliční politici doufali, že se zopakuje výsledek z října 2021 a opět propadne milion, či spíš více hlasů těch, kteří nynější vládu nevolili.

Je to program, jen trpně čekat a slibovat? Ministr financí Stanjura národu vysvětlil již na jaře, že se bude mít letos lépe. Ale hloupý lid to stále nepozoruje.

Komunisté zpět ve Sněmovně, ukazuje průzkum. Drtivě by vyhrálo ANO

Spíš vnímá snahu o demontáž fungujícího zdravotnictví, nedostupnost bydlení a hrozbu dlouhodobě předražených energií. Též vedení země, které problémy buď popírá, nebo čeká, že se nějak vyřeší samy.

Vysmívaní voliči populistů či takřečených extremistů se vlastně chovají racionálněji než chytří a vzdělaní koaliční voliči. Vláda žádnou změnu či řešení nenabízí, a tak je logické vyzkoušet někoho, kdo to alespoň chce zkusit dělat jinak.

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...