Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vyznamenaní si řády zasloužili

Názory

  17:01
Ad LN 14. 11.: Političtí vězni se hádají o řády

Nevím, odkud čerpal pisatel článku svoje informace. Ale určitě to nebyl zdroj seriózní a přátelsky nakloněný naší organizaci. Rozhodně nedošlo k žádnému "rozhádání", jak o tom je v uvedeném článku psáno. Pokud existují na KPV ČR nějaké odstředivé tendence, tak jde o neuspokojené jednotlivce. Z celého článku vyplývá averze vůči politickým vězňům.
Pokud jde o tři vyznamenané, stojíme za tím, že si své vyznamenání zasloužili. Z našich vlastních řad se proti tomu neozvala žádná námistka. Demokratické principy, které jsou předpokladem dobře vykonávané a odváděné práce ve prospěch celku, v tomto případě jsou to političtí vězni, jsou dodržovány a nemohou být ohroženy žádným novinářem, byť se zaštítil osobami, které ve třetím odboji sehráli nezastupitelnou roli.
Na sněm KPV ČR, který je podle stanov konfederace vrcholným orgánem, a který se konal v Olomouci ve dnech 13. a 14. října 2009, navrhovala každá pobočka KPV kandidáty do Předsednictva KPV a delegovala delegáty, kteří rozhodovali o tom, kdo bude zvolen.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!