1. srpna 2013 7:51 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZLÁMALOVÁ: Dozor nad parlamentem

Ivo Ištvan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivo Ištvan | foto: MAFRA - Jiří Salik Sláma

Vrchní návladní Ivo Ištvan žádá sněmovnu o záznamy pohybu dvou set poslanců. Rád by dostal kromě záznamů z kamer i výpisy ze vstupních karet, aby si mohl prostudovat příchody a odchody zákonodárců. Nežádá jen dokumentaci pohybu tří exposlanců ODS, které obvinil a Nejvyšší soud mu to zarazil. Chce vědět o všech.

Ne, to není žert. Rozjetý Ivo Ištvan se chystá dozorovat zákonodárce. Ukazuje tím, že kromě odposlechů, na nichž původně postavil obvinění, nemá důkazy, kde měly nabídky trafik padnout.

ČTĚTE TAKÉ:

Z těch odposlechů se to nejspíš nedá poznat. Takže si chce Ištvan důkazy opatřit v kamerových záznamech. Proč by se v nich měl probírat, když mu Nejvyšší soud jasně řekl, že jednání ve sněmovně se nedá kriminalizovat? Proč se má pod jeho dozor dostat 196 poslanců, kteří nemají s jeho případem nic společného? Pokud si sněmovna zachovala zbytky pudu sebezáchovy, řekne doktoru Ištvanovi zdvořile: Ne, do parlamentu vás v žádném případě nepustíme. Strach z veřejného hněvu, že chrání trafikanty, ale může přirozený instinkt značně oslabit.

Ištvanův právní experiment byl v posledních dnech schválen nebo pochválen z nejvyšších míst. Postavil se za něj nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, šéfka Unie státních zástupců Lenka Bradáčová a osobně ho povzbudil prezident Miloš Zeman. Ti všichni jsou na rozdíl od kritizovaných poslanců populární. Proto si Ivo Ištvan tak bezostyšně říká o sledování sněmovny.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!