Sobota 25. ledna 2020svátek má Miloš 1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: ZLÁMALOVÁ: Konečně

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 29.7.2011 23:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Kubišta 29.7.2011 23:23

Hmmm...

Já nevím, jestli je čemu tleskat. Dividendy ČEZu nejsou žádné zaklínadlo nebo kouzelný prsten. Tuhle nálepku tomu dala až mediální masáž předvolebních kampaní sexy mozku Jirky Paroubka. Tyhle peníze tu byly vždycky, byl to příjem státu, o kterém se normálně účtovalo jako třeba o příjmu za dřevo ze státních lesů. Takže to není náhle objevený poklad na ostrově ČEZ. Navíc je to zisk firmy, vlastněné státem z kolika že...? 51%? Hm... Takže by se na to dalo nahlížet také tak, že 51% zisků ČEZu je vlastně daň, kterou všichni jako odběratelé elektřiny musíme platit našemu milému státu.Jako třeba spotřební daň z benzínu. Čistě hypotetická úvaha: co by pomohlo ekonomice víc? Nasypat těch 51% do studny důchodového systému  nebo zlevnit elektřinu o korunu (nevím jestli je 51% na kWh koruna) a prachy zkásnout na konci řetězu třeba z DPH? Obávám se totiž, že nasypat peníze do nějakého systému řízeného státem znamená minimálně z části je vyhodit, rozkrást, prohospodařit je v systému přerozdělování živením úředníků, kteří to přerozdělování dělají. To by ovšem politici museli většinou uvažovat jinak než v horizontu čtyřech let mandátu a intencích vlastního prospěchu. Další věcí je doposud předstíraná nekonečnost výdajů státu. Každý, kdo si nechával předepisovat od lékaře paralen do zásoby, ukrajoval z koláče určeného na léčbu rakoviny a operace srdce. Dělal to každý a kdo říká že ne...atd. Jenže stejně tak ukrajovali různí Panduři, stavitelé drahých dálnic a v ovšem Staníkové Grossupřímně, fotovoltaikové a jim podobní ze všech stran. Nebo si někdo myslí, že Gross si svoje peníze vydělal nějakou geniální investicí? Ty peníze se procedily z rozpočtu až se dostaly ke Staníkovi.Protože žádná firma nedá nikomu ze svého sto milionů - maximálně mu je pomůže proprat   za to, že ji nechal vydělat. A to je jadérko věci. Zabránit tomu, aby Staníkové mohli prát peníze z rozpočtu. Dokud to neuděláme, bude úplně jedno, kam nalijeme zisky ČEZu a nepomůže nám ani nedej Bože 50% DPH

J. Barák 29.7.2011 12:04

Ano,konečně

Jediné,co Kalousek mohl dobrého uděla v sérií svých choromyslných nápadů!

Za minulá léta se vybrané peníze na důcody rozpouštěly ve stát.rozpočtech a teď by se tam měli vrátit

Kam peníze z Čezu šli,nikdo neví.

Důchdové peníze vylapšovali hlavně v 90letech Klausovi rozpočet a stejně to rozfrncali,tak co?

K. Dvořák 29.7.2011 11:17

Konecne?

Pani Zlamalova, nebudou ty penize z dividend CEZu chybet na jine hromadce? Zda se mi, ze ano ... Nevidim zadnou usporu ani novy prijem ... nula od nuly pojde ... nebo jsem neco prehledl?

Nemuzu si pomoci, ale to vase "Konecne!!" si bude mozne rict az i nejlepsimu ministru financi v galaxii a blizkem okoli dojde, ze nedokaze-li usetrit, musi zvysit prijmy ... Treba tim, ze zvysi soucasny nerealne nizky minimalni vymerovaci zaklad pro duchodove pojisteni OSVC ...

J. Stejskal 29.7.2011 11:26

Re: Konecne?

To, že budou chybět někde jinde, je jasné. Jenom není jasné kde. Protože houby víme, kam chodily. Jestli budou muset ze zákona někam, budete mít jistotu, že si Roman s Řebíčkem za to nepostaví dalších deset golfových domků. Není to moc, ale aspoň něco.

A. Reček 29.7.2011 18:48

Re: Konecne?

Tyto peníze od ČEZu budou chybět tzv. kmotrům na předražené státní investice např. v dopravě, zdravotnictví, obraně atd.  Nemusí se ani zdražovat dálniční známky, protože za to plánované zdražení stejně nebudou lepší povrchy cest.  A dalo by se pokračovat v připomínkách.

P. Fiala 29.7.2011 9:43

Doba Bismarka a současnost

""Přesněji řečeno: bude se z nich dorovnávat schodek, který ve státním rozpočtu vzniká, protože stále přibývá a bude přibývat penzistů, a naopak bude stále méně těch, kdo na jejich důchody přispívají.""

Řídit se tezemi pana Bismarka a stavem tehdejší lidské společnosti, věd, technik a metod práce a aplikovat je v současné době svědčí o nepochopení realných historických dějů a jejich výsledků.

Velmi, ale opravdu velmi se odlišuje současná společnost lidíi, velmi jsou vyspělejší vědy a uplatnění jejich výsledků, stejně tak techniky-zařízení a stroje a s tím vším vyvinuté metody práce, či standardizace, atd., které jsou již globálního působení. A toto lidské působení a konání navýšilo i produktivitu práce ldí, práce lidí se stroji, či již jen téměř kybernetických výrob. Téze o počtech "pracujících" lidí a jejich věku je již kontraproduktivní. Tak si konzervativní politiku nelze představovat či dokonce lídry státu uplatňovat.

B. Pauk 29.7.2011 10:39

Re: Doba Bismarka a současnost

Vaše kázání pane Fialo mi připomíná lekce z marxisticko-leninské politické ekonomie na mých studiích. Raději nám sdělte, jak se na tom podílíte Vy sám. Jste vědec, technik (kolik máte patentů či publikací), živnostník (OSVČ) něco trhem žádaného produkující, podnikatel zaměstnávající spolupracovníky, kapitalista a investor ? Nebo jen standardní český pobíratel příspěvku od státu, t.j. z daní spoluobčanů ? Případně navíc i zapálený kazatel a "zaklínač deště" ?

 http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/vzdlavani/330-andreas-popp-o-demokracii-novem-naboenstvi

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Parkování zadarmo díky fíglu. Stačí si připlatit za vlastní espézetku

Parkuj na modré | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Češi parkující v centru Prahy na takzvaných modrých zónách zkoušejí fígl, jak nezaplatit za parkovné svého auta ani...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...