Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: ZLÁMALOVÁ: Neblbněte

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 63
  • Poslední: 18.9.2013 21:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Feřtková 18.9.2013 10:27

Výtečný článek.

Bohužel, jak vidno z některých reakcích, i dnes stále existuje řada lidí, kteří si "normalizaci", o níž Zlámalová píše, nebo "předpis..", o níž psal Schwarzenberg, ani neuvědomuje. "Klid na práci", "nevzdělaná lůza živící celý národ" .. před 20 lety jsem doufala, že tato hesla už neuslyším.

J. Cedivoda 18.9.2013 14:26

Re: Výtečný článek.

Jak vidno, vůbec jste nepochopila o čem paní Zlámalová píše. Dovolím si přeložit. Paní Z. vytýká učitelům snahu manipulovat žáky k tomu, aby byli k panu prezidentovi "smířliví". Nebudu vysvětlovat proč. Zcela opomíjí to, že titíž učitelé si vybrali za cíl své manipulace své žáky, před prezidentskými volbami. Geniální nápad zmanipulovat dorostence na středních školách, lidi bez vší životní zkušenosti, ale s hlasovacím právem, aby volili Kárla, nosili placky s heslem "Volte Karla" byla rovněž manipulace stejných učitelů. Ale tato manipulace se zřejmě paní Z. líbila. Středoškolští učitelé dost často manipulují se svými žáky, třeba v případě školních osnov, inspekcí, státních maturit, řízení školských odborů a pod. Domnívám se, že se středoškoláky by se mělo manipulovat co nejméně, nanejvýš tak ke zvyšování vědomostí a rozvoji osobnosti, aby si zvykli učit se a ne chovat se stádně ve smyslu nějakých pochybných politických cílů.

APP to "ch" jste si tam přidala proto že jste zez Plzně ?

J. Feřtková 18.9.2013 21:38

Re: Výtečný článek.

Nepřekvapuje, že nechápete ani můj příspěvek, ani článek Lenky Zlámalové.  Váš obsáhlý koment k jakési údajné manipulace před volbami je mimo téma. Mám kolem sebe několik středoškoláků, ani jednomu nikdo neradil, koho mají volit, natož Schw. (vaše komolení je infantilní), propagační předměty si sháněli aktivně sami, pokud se jim líbily a dle svých preferencí. Vnímám, že je to pro vás nepochopitelné. Ovšem, to je váš problém, mě se to definitivně netýká.

J. Čapková 18.9.2013 8:49

Petr Min

Absolutně souhlasím!

J. Cedivoda 15.9.2013 19:49

Opravdu nechápu,

jak by mohl prezident ovlivnit to, jestli ten, který mu položí nevhodnou, nebo "nepatřičnou" otázku, nebo ten, kdo má na sobě placku "Volte Kchárla" měl mít nějaké potíže u maturity. Spíš mám obavy z toho, že naši vyčůraní násaďáci nosili tuto placku v domnění, že jim u maturit pomůže (alespoň u stejně smýšlejících pedagogů)..

Paní Zlámalová a naši šmejdi (napříč politickými stranami) jsou vyděšení z toho, že prezident se bude řídit heslem prezidenta Masaryka : "Nebát se a nekrást". Spící medvídek Kchákl by byl pro šmejdy určitě lepší hlava státu, než značně aktivnější Zeman (pokud mu to vydrží)..

J. Václavíková 18.9.2013 9:38

Re: Opravdu nechápu,

Špatně jste pana prezidenta pochopil. Pro své věrné razí heslo ,,nebát se a nakrást".

J. Feřtková 18.9.2013 10:29

Re: Opravdu nechápu,

Co znamená "vyčůraní násaďáci"?

J. Cedivoda 18.9.2013 13:43

Re: Opravdu nechápu,

největší pravděpodobností jste (pokud učíte) na žádné střední škole nikdy neučila a s mentalitou dorostenců obecně nemáte příliš zkušeností.

J. Feřtková 18.9.2013 21:42

Re: Opravdu nechápu,

Díky za zájem o moji osobu, neučila jsem, neučím a pravděpodobně ani učit nebudu. Nic to nemění na skutečnosti, že váš pseudotermín nejste schopen vysvětlit, pak  ovšem příspěvek postrádá obsah. Ale to vlastně už od počátku.

P. Havlicek 13.9.2013 5:51

Soudruzi...

Velevážení soudruzi, také jsem kdysi slýchával slovní spojení neblbni, chceš na školu... Školu dneska nemám - blbnul jsem. A hodně vážně. Nenosil jsem sice placku knížete - o to však hůře a zásadněji jsem blbnul. Blbnul jsem na kvadrát i přesto, že mi soudruh mistr nabízel radu a pomocnou ruku. Jako člen "Závodního výboru KSČ" dostal stranickým úkolem mě "za každou cenu získat jako kandidáta strany". Nevalný kádrový profil by mi to zlepšilo a jak jsem prý jistě věděl, nebyl zrovna valný vzhledem k původu mého děda kulaka (rozkulačeného k smrti v Jáchymově na uranu) a ani strýc v NSR mi mnoho ke studiu nepřidal. Nu, velmi jsem se zamyslel nad téměř otcovským přístupem a radou soudruha mistra a přidavšího se s pádnými argumenty "pro" soudruha kádrového referenta. Zamyslel a ... blbnul. Chtěl jsem být inženýrem. Nejsem. Jsem řezníkem... Proto studenti, NEBLBNĚTE, MATURUJETE... Chce se mi zvracet z toho, kdo je učí... Ne zvracet. Přímo blej...t!!!

J. Šrámek 13.9.2013 8:14

Re: Soudruzi...

Vážený pane!Tohle jste napsal obdivuhodně přesně.Učitelé byli vždy ti největší slouhové a patolízalové ve všech dobách.Dokázali pokřivit celé generace.A dodnes v tom pokračují.Když ředitel(učitel) řekne studentům ,,POZOR!BUDETE MATUROVAT",tak to je totéž,co na vás vybafne někdo v jiné situaci ,,PENÍZE,NEBO ŽIVOT"!

P. Havlicek 13.9.2013 11:01

Re: Soudruzi...

Děkuji. Stejný problém mám, když slyším či vidím soudružku učitelku Semelovou. Běs. Mimochodem její Gottwald v parlamentu hrouzil kroutiti krkem všem ostatním. Také tenkrát říkali socialisti, že netřeba se jej bát, k takovým extrémům dojíti nemůže. A došlo. Plky o tom, že nehrozí návrat socializmu s plnou palbou jsou velmi hloupé. Hrozí a velmi reálně...

J. Feřtková 18.9.2013 10:37

Re: Soudruzi...

Zhusta právě ti, kteří "blbnou", jsou hybnou silou národa. Upozadění, pasivní, všemu přizpůsobiví pak jen rádi a jaksi se samozřejmostí pokrok vybojovaný "blbnoucími" využívají.

P. Min 13.9.2013 4:00

Vazena pani Zlamalova

Koukam ze se zacinate svymi moudrymi recmi a varovanim tlacit mezi tak moudre devy, jako je pani ci slacna Koci, Nemcova, Buzkova, Biomasa a podobne. Ale. Co si delate starosti, zda studenti ci nestudenti se ptaji ci neptaji ? Stiudenti gymnazii nejsou zadni filozofove a teprve je ceka hlavni prace. Nedelejte ze studentu politicky klacek. na prezidenta. Spisk nim [par slov, ze by se meli chovat k pprezidentovi trochu taktne. jJ to clovek zvoleny primo a ne nejaky stranicky element, ktery vyhovuje vsem a neprekazi.

Pokud studenti vykrikuji, ze prezidenta volila nevzdelana luza, tak by jste jim mela rici, ze prave ta luza zivi vsechny ty vyzirky, celebrity, managery , veleumelce. Nikdo jiny. Protoze ta luza je hlavni zdroj hodnot. Radeji se venujte rodine a moc nemudrujte.

P. Min 13.9.2013 4:00

Re: Vazena pani Zlamalova

Bude lepe vsem. Krucifix, volby prezidenta uz davno skoncili a tak by ta druha strana, prave demokraticky, se mela, mozna docasne, podridit. A spis prilozit ruku k dilu. Spolecnost ceka jeste velky boj s lumpama zlodejema. Melo by se konecne, nez se vse promlci, sahnout do velke privatizace. a podobnych problemu se najde vice. ODSTOP napachali moc zla a jeste se z tnich budou pomalu vyrabet hrdinove dnesnich dnu. Lehce by jste se mohl i stydet. Ale diky LN, ze vas ukazaly, co jste zac.

P. Havlicek 13.9.2013 5:56

Re: Vazena pani Zlamalova

Skvělé vyjádření situace. Skvělé...!!! Ať se chytnou za nos ty buržousti. My jim ukážeme, kdo tvoří hodnoty že ano? Jak vystřižené z projevu soudruha Gottwalda... V jednadvacátém roce. Že nevíte o čem byl? Najděte si ho. Je to tentýž, kde sliboval studium kroucení krkem u bolševiků v Moskvě. Ti prý byli v kroucení krkem mistři říkal soudruh Gottwald

J. Švarda 13.9.2013 8:50

Re: Vazena pani Zlamalova

Souhlasím s tím, že madam Zlámalová v podstatě neví o čem hovoří. Lůzou lze nazvat nejen ty občany, kteří pracují a vyslovují své názory, ale také novináře, kteří nejsou stejného názoru jako druzí a přitom chtějí mermomocí slyšet svůj názor. docela mně paní Zlámalová zklamala.

R. Houška 13.9.2013 10:35

Re: Vazena pani Zlamalova

Vážený pane, jsem dalek toho, nazývat ty, co pracují rukama, lůzou, ale také odmítám jejich Gottwaldovské zbožšťování, které předvádíte vy. Bez těch studovaných vyžírků, konstruktérů, obchodníků, managerů, kteří ty výrobky vymýšlí a prodávají, by jedinou hodnotou, kterou by vytvářel tzv. proletariát, byly maximálně jeho prdy. A ne všichni pracující rukama volili Zemana. Toho samozřejmě volila ta jejich lůzovatější část, které nevadí lež, závist a velkohubý projev podpořený nekterou z forem lihoviny. A na závěr, kdo volí ty, co se deklarují jako zástupci dolních 10-ti milionů, a při tom pořádají neformální schůzky v hotelu, kde stojí panák whisky 400 Kč, lahev vína 3000 a hlavní jídlo 700, tak není jen lůza, ale tupá lůza.

J. Feřtková 18.9.2013 21:45

Re: Vazena pani Zlamalova

Přesně tak.

J. Polanecký 13.9.2013 0:52

Podstatné není až tolik

koho budou ti studenti jednou volit, ale to, aby se z nikoho nepodělali.

M. Bilkova 13.9.2013 0:05

Paní Zlámalová to...

...napsala přesně. Učitelé chtěli pravděpodobně zvýšit úctu k prezidentovi,alevýsledek je úplně opačný.Když se někoho bojíme zeptat,tak je v jeho osobnosti vždy "háček".

M. Komárek 12.9.2013 22:35

Málokdo dokáže místní virtuální bolševickou

buňku tak rozdivočet, jako Zlámalová. Bravo! :-)

P. Min 13.9.2013 4:03

Re: Málokdo dokáže místní virtuální bolševickou

No, vedi voni vubec, co je to bolsevik ? Voni jsou pravicove posedly ? A vedi voni, proc ? Maji nejake potize se zazivanim ? Ci jine a nechlubeji se tim ? Uff. To co napsali, tak to je treda vec. Jsem si to vojel snippilg toolem a ulozil mezi Zdarile kravoviny.

V. Kováčová 12.9.2013 20:52

Milá paní Zlámalová.

Moc jste pospíchala s plivancem jedovaté sliny. Vysvětlilo se, že studentům nikdo nic nezakazoval, /dokonce ani placky s Karlem/ naopak je ředitel gymnazia vyzýval, aby presidentovi republiky kladli jakékoliv otázky. Ale zřejmě Vám vadí, že studenti zachovávali jakous takous úroveň a dodržovali principy slušného chování, možná by Vás uspokojilo, kdyby studenti prezidenta například vypískali.

J. Vydra 12.9.2013 22:37

Re: Milá paní Zlámalová.

Ale ale Kováčová, nic se "nevysvětlilo", to jen ředitel mlží, jak to bezpáteřní kariéristi uměj už od okupace Němci. Studenty učitelé jasně zastrašovali, přečtěte si originální slova studentů, ale to jednoduchým přikyvovačům jako jste vy nic neříká, co? Slušné chování a normalizace jsou dvě různé věci, soudružko!

A. Dokoupil 12.9.2013 23:13

Re: Milá paní Zlámalová.

Tak si ta originální slova přečtěte. Třeba tady http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-60708180-milos-zeman-na-pardubickem-gymnaziu-jak-to-bylo-doopravdy. Ať se tady neztrapňujete. Vy kariéristo.

J. Vydra 12.9.2013 23:42

Re: Milá paní Zlámalová.

z toho článku je mi teda zle - z toho čiší 70.tý leta, to je psaný PO události a nevěřím ani slovo, že se to tak zběhlo. To si jen někteří "uvědomili", že musí být stoletý duši.. no je to hnus, jdu blejt.

V. Kováčová 12.9.2013 23:21

Re: Milá paní Zlámalová.

Vydro, proč máte pocit, že ředitel mlží a studenti ne? Jak Vy víte, kdo je bezpáteřní kariérista, Vy jste u toho byl? Slyšela jsem představitelku rady studentů, která řekla, že to bylo jejich rozhodnutí zachovávat slušnost a korektnost /vzhledem k pověsti jejich prestižního gymnasia/ při setkání s presidentem republiky a bylo to originální vyjádření. Zřejmě každý, kdo má jiný názor než Vy je jednoduchý přikyvovač, nebo soudruh. O slušném chování sám nemáte ani potuchy,

J. Vydra 12.9.2013 23:40

Re: Milá paní...

"Skoro každý učitel, který přijde do hodiny, nás začne přesvědčovat, ať neblbneme, že maturujeme. Dotazy pokládat máme, klidně i nepříjemné, ale ne provokativní nebo hloupé. A v žádném případě si nemáme brát placky se Schwarzenbergem. Žádnými sankcemi nám ale nikdo nehrozí, spíš je to formou důrazného upozornění," uvedl student, který si nepřál být jmenován, ale redakce jeho identitu zná.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/prezident-zeman-gymnazium-ucitele-neprovokujte-f6r-/domaci.aspx?c=A130911_1975763_pardubice-zpravy_mt

Tak já považuji toto za realitu, ne ty pozdější kecy. A tady nejde o názor ale o plíživou normalizaci, to není věc názoru ale schopnosti pozorovat jak lidi reagují.

V. Kováčová 13.9.2013 9:21

Re: Milá paní...

No vidíte. Proč student nestojí za svým vyjádřením? Proč si nepřeje být jmenován? Pro mě by byla realita, kdyby student trval na svém názoru veřejně. Jinak je to jedna paní povídala... Ale co vidíte normalizačního na tom, když učitelé vychovávají své žáky k úctě k hlavě státu? Uspokojilo by Vás, kdyby studenti prestižního gymnasia plivali na svého prezidenta?

Premium

Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

Premium

Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

Kdysi muži bránili vlast před nájezdníky, dnes brečí, že mají málo lajků na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...