29. dubna 2012 9:01 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZLÁMALOVÁ: Žádní pokrytci

Průvod, který došel až na Václavské náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Průvod, který došel až na Václavské náměstí. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Odboroví předáci umějí žít. Odboráři si na nic nehrají. Ministr financí si sice v poslední době zakládá na vytříbených oblecích, když ale zasedne tripartita, nejlépe oblečeným mužem v salonu je Josef Středula, předseda odborového svazu KOVO.

Obleky od Bosse, luxusní pera. Bohumír Dufek z Asociace samostatných odborů neváhá vyrážet na demonstrace za sociální jistoty s hodinkami Breitling za 120 tisíc korun. Stejný model „ocel v oceli“ nosí i Leonardo DiCaprio. Časomírou se Dufek může rovnat takovým fajnšmekrům, jako jsou Marek Dalík nebo Pavel Bém.

ČTĚTE TAKÉ

Dufek hodinky ani po pozornosti, jíž se jim dostalo, nehodlá sundávat. Na rozpoutání závisti, za niž zájem o své hodinky považuje, prý pravice těžce prodělá. Francouzský prezident Nicolas Sarkozy by mohl vyprávět.

Bohatá šéfka MMF Christine Lagardeová si ještě jako jeho ministryně financí nechávala z fotek retušovat diamantové šperky. Sám Sarkozy si před setkáním s občany potají strhával hodinky Patek Philippe za půl druhého milionu korun. Nic z těch přetvářek mu k druhému mandátu nepomohlo. Odboráři nejsou žádní advokáti slabých, ale normální lobbisté za parciální zájmy svých členů. Tak proč by nemohli nosit breitlingy?

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.