30. července 2013 8:46 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZLÁMALOVÁ: Zemanova smeč - speciální vztahy s Martinem Kubou

Miroslava Němcová a Martin Kuba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslava Němcová a Martin Kuba. | foto: ČTK

Miroslavě Němcové konečně došlo, že moc sněmovny nad prezidentskou vládou je potřeba dokazovat činy, nikoliv ublíženeckým lamentováním nad pohrdáním ústavními tradicemi. Proto navrhla, že když chce prezident skutečně „ověřené“ podpisy 101 koaličních poslanců, má je mít. A budou mít ještě vyšší stupeň ověření, protože dotyční se podepíší přímo před očima hlavy státu, když se sněmovna sejde k hlasování o důvěře Rusnokově vládě.

Kdyby měla předsedkyně sněmovny cit pro detail, postaví vedle ještě stolek pro notáře, ať má prezident, co žádá. Opodál by ještě mohl parkovat motocykl, k jehož koupi Miloš Zeman důvěru vlády přirovnal. Ideální by byl model ČZ 125 ze sedmdesátých let, doby, kdy byl ještě Miloš Zeman otevřen myšlenkám druhých.

VÍCE ZDE:

Prezident rozumí jen síle. Rusnokova vláda ji teď předvádí naplno, když bez důvěry čistí úřady a chystá se na státní firmy. Parlament musí prezidentovi stejně silově ukázat, že každý den bez důvěry bude pro jeho vládu těžký. Miloš Zeman to dobře ví. Proto se důsledně snaží rozkládat důvěru uvnitř sněmovní většiny. Před časem se mu v pasti chytila Hrad hojně navštěvující Karolína Peake. Teď se prezident neváhá na Twitteru pochlubit fotkou dokazující speciální vztahy s úřadujícím šéfem ODS Martinem Kubou (Kuba radil Zemanovi v Lánech).

Zvlášť poté, co Rusnoka už rétoricky podpořil Václav Klaus, se rozjedou spekulace, kolik poslanců asi odjede na dovolenou, aby měl Rusnok většinu. Po rozkladu ČSSD Miloš Zeman pěkně režíruje paranoiu v ODS.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!