Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlobné útoky proti ČSBS odmítáme

Názory

  14:46
Ad LN 8. 10.: Bývalí vězňové chtějí lepší reprezentaci
Není to poprvé, co Oldřich Stránský po svém oprávněném vyloučení z Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) hrubým způsobem, sršícím zlobou a nenávistí, zaútočil na tuto organizaci a její předsedkyni Andělu Dvořákovou. Čtenáře, který nezná skutečná fakta a souvislosti a nemá možnost si je ověřit, může zmíněný článek zmást a vzbudit v něm dojem, že pisatel má pravdu tím spíše, že to noviny otiskly.
Jenže skutečnost je podstatně jiná a ke správnému závěru je nezbytné vyjádření i druhé strany. Stránského tvrzení obsahuje totiž řadu nepřesností, polopravd, zkreslených nebo neúplných údajů, ale i pomluv a urážek bulvární úrovně. O. Stránský svého času uvítal otevření kanceláře sudetoněmeckého landsmanšaftu v Praze a při jiné příležitosti neváhal podat si ruku s B. Posseltem, představitelem této zahraniční organizace a europoslancem, který – jak známo – hlasoval proti přijetí České republiky do Evropské unie.
Ze všech uvedených důvodů Obvodní výbor ČSBS v Praze 1 důrazně odmítá obsah i formu dotyčného pamfletu a je přesvědčen, že soudný čtenář LN si po jeho přečtení učinil sám patřičný názor. Podobné útoky O. Stránského nemohou v informovaných kruzích a veřejnosti snížit čest, nesporné zásluhy a důležité místo a poslání Českého svazu bojovníků za svobodu, ani prestiž a postavení jeho předsedkyně, potvrzené v červnu t. r. sjezdem ČSBS v její dosavadní funkci.
ČSBS, věren odkazu boje za svobodu našeho národa, v duchu svých stanov vyvíjí záslužnou a ušlechtilou činnost, prospěšnou celé společnosti. Usiluje o uchování a rozvíjení historické paměti českého národa zvláště u mládeže, o hájení historické pravdy proti jejímu zkreslování, o posilování národní hrdosti a opravdového vlastenectví, lidské důstojnosti, mravní čistoty a tolerance a pečuje ovšem i o vytváření podmínek pro důstojné stáří účastníků odboje a všech, kdo za druhé světové války byli krutě postiženi. Zároveň se poctivě snaží spolupracovat se všemi, kdo jsou ochotni jednat čestně, v míru a přátelství na bázi rovnosti a vzájemné úcty.
Uvedené hlavní cíle ČSBS a jejich plnění zcela vyvracejí podlé útoky vedené cílevědomě a zákeřně proti ČSBS a jeho představitelům, útoky urážející tím i jednotlivé členy svazu. Proto i my proti takovým praktikám protestujeme.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!