Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZVĚŘINA: ‚Náckové‘ už jen nesmrdí. Začali škodit hospicům, školám či nemocnicím

Tříkrálová sbírka putuje hlavně do míst, kde se vybrala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tříkrálová sbírka putuje hlavně do míst, kde se vybrala. | foto: Marek Podhora, MAFRA

PRAHA Čistá, tedy neředěná špína to byla vždycky, mluvíme o extremistech z Národní demokracie. Avšak doposavad „jen“ obtěžovali a zasmraďovali veřejný prostor svou nechutnou a hloupou propagandou. Nyní vystoupali na vyšší úroveň – přímo škodí: šíří světem lživou zprávu o tom, že právě probíhající Tříkrálová sbírka organizovaná Charitou ČR je určena pro „vetřelce“ (jsou míněni uprchlíci či migranti).

Každý se může přesvědčit o tom, že většina shromážděných peněz míří do regionu, kde byla vybrána, ostatně jednotlivé diecéze zveřejnily své cíle – tedy na co chtějí vybrat. Gramotný občan si může lehce na internetu nalézt konkrétní údaje. Pouze desetina výnosu je určena na pomoc v zahraničí (na které samozřejmě není nic špatného).

Máme nepochybně svobodu slova, která dovoluje navádět k bojkotu dobročinných akcí. Nicméně by mělo zajímat každého, kdo tuhle „národoveckou věc“ podpoří, jestli taky „náckové“ dokážou nahradit případný nedostatek peněz hospicům, školám či nemocnicím, pro které sbírka prostředky shání. V loňském roce Tříkrálová sbírka shromáždila rekordních 89 milionů.

Po roce, kdy se ekonomice dařilo a obyvatelé enormně utráceli, jak za dárky, tak třeba za auta, by sbírka rekord měla logicky překonat. Tím by se mělo alespoň trochu ulehčit bezdomovcům, sociálně slabým, více pomoci lidem i nejrůznějším zařízením. Jestli se vybere míň, leckdo to může mít za zlé právě „náckům“ a tomu se nelze divit. Možná se národovce někdo pokusí žalovat o náhradu škody občanskoprávní cestou a tím by je mohl i finančně zlikvidovat. Uvidíme.

Útokem na sbírku a na charitu obecně tihle straníci vyhlašují, že jim není po chuti pomáhat lidem v nouzi. Vždyť co je to za zvrácenou logiku, vidět nějaký užitek v tom, že se někomu nedostane pomoci? Ano, lze chápat, že se národovci migrantů bojí. Ale to přece neznamená, že je máme nechat na holičkách.

Národní demokracie chce bojkotovat Tříkrálovou sbírku.

Národní demokracie chce bojkotovat Tříkrálovou sbírku.

„Náckové“ ztrácejí rozum do té míry, že se dostávají na ještě nižší úroveň, než přisuzují těm, jimiž tolik pohrdají. Imigranti mají plán, alespoň v představách národovců, jim samým ale zbyla jen slepá a bezvýchodná nenávist. Cožpak není přirozenou povinností „naší“ křesťanské civilizace pomáhat komukoli, kdo se ocitne v nouzi? A je snad národovecky žádoucí selektovat chudáky? Bojovat proti tomu, aby se dostalo pomoci někomu potřebnému, je projevem nikoli vitality, ale slabosti a destrukce a na nich Česko nestálo a nestojí.

Vyjádření Národní demokracie

v článcích nazvaných „Prahou prošel průvod v čele s třemi králi na velbloudech“ (Zdroj:http://praha.charita.cz/trikralova-sbirka/prahou-prosel-pruvod-v-cele-s-tremi-krali-na-velbloudech/), „Využití Tříkrálové sbírky v pražské arcidiecézi v roce 2016“ (Zdroj:http://praha.charita.cz/trikralova-sbirka/2016/) a „Středisko migrace“ (Zdroj:http://praha.charita.cz/sluzby/migrace/) je jasně deklarováno, že část výtěžku Tříkrálové sbírky bude věnována na podporu tzv. migrantů a uprchlíků v České republice. Tedy přesně tak, jak uvádíme v naší výzvě k bojkotu, v níž tyto tzv. uprchlíky kvůli jejich nezákonnému způsobu překračování státních hranic nazýváme vetřelci. Přijímání nelegálních imigrantů na území České republiky a dalších zemí EU naše strana považuje za škodlivé počínání, které ve výsledku nemůže přinést nic dobrého, jak výmluvně ukázaly masové sexuální a loupežné útoky vetřelců na evropské ženy během silvestrovských oslav v Německu a dalších zemích. Logicky jsme proto naše stejně smýšlející spoluobčany vyzvali k bojkotu letošní Tříkrálové sbírky. Jedná se o zcela legitimní projev našeho politického přesvědčení.

Adam B. Bartoš

předseda Národní demokracie

Luke Belson

místopředseda Národní demokracie

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky
Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek
TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek

Asi každá z nás někdy zažila pocit svědění a svíravého pocitu v intimních oblastech. O příjemných hrátkách si v takových chvílích můžete nechat jen zdát. Co když se ale tyto problémy dají řešit pomocí lubrikačního gelu?