Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: ZVĚŘINA: Žantovský v Radě ČTK? Hnutí ANO mediálně kráčí ve staré stopě ODS

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 25
  • Poslední: 5.3.2018 8:41
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Čech 4.3.2018 9:02

Pane Zvěřino, opět plácáte jednu howadinu za druhou. Členové Rady ČTK jsou voleni poslanci a to všemi poslanci, nejen poslanci ANO 2011. Těch je, pokud to nevíte (vůbec bych se tomu nedivil) pouze 78 z dvou set. Pouze jejich hlasy tedy pan Žantovský zvolen nebyl. Proč se tedy obouváte do hnutí ANO 2011. Zapoměl jste také oznámit, že pana Žantovského nezvolili poslanci, ale Babiš, ev. Zeman. Jste zde trapný, jako ostatně u naprosté většiny Vašich článků.

R. Stary 4.3.2018 12:52

Pane Cechu. Sleduji casto deni v nasi republice. Sebekriticky priznam, ze uz nevim, kdo je kdo. Myslim, ze nejsem sam. Zda s mi, ze nasi politici se zacinaji shromazdovat u koryta ANO a komunistu. Zeman s Babisem na mne pusobi jako bludicky nas mocalem. Je jete nekdo, kdo tomu kabaretu rozumi?

P. Čech 5.3.2018 8:41

Myslím si, že mu rozumím, ikdyž připouštím, že se mohu i mýlit.Za vším stojí principy kauzality, tedy skutečné příčiny a jejich následky. U nás je to mylně zaměňováno, ev. jsou hledány a nalézány příčiny nedobrých jevů tam, kde nejsou. Vše ve jménu existence politického systému, který je navzdory absence základních principů nazýván mylně "demokracie". Politické strany v systému jejich "volné soutěže" přšly logicky na to, že v přímých, většinových volbách poslanců nemají větší naději na uplatnění jejich kandidáti. Kandidáti, jejichž jedinou požadovanou vlastností je absolutní loajalita své straně a to ve většině případů proti vůli většiny občanů. Zavedly tedy (navrhly a schválily) volební systém podle zásad poměrného zastoupení, v jehož rámci jsou přímo voleny politické strany a hnutí a nikoliv přímo zástupci občanů. Tím byl zprzněn systém zastupitelské

P. Čech 5.3.2018 8:41

demokracie (vlády občanů) tak, že tato žádnou demokracií (vládou občanů) není. Je vládou politických stran a hnutí, z nichž zatím žádná nikdy ve volbách nedosáhla požadované, nadpoloviční, demokratické většiny hlasů voličů. A tady je ten zakopaný pes. Není naplňován čl.2, odst.1 ústavy, kdy lid není zdrojem veškeré moci ve státě. Tím zdrojem moci jsou politické strany a hnutí. "Lid" nemůže vykonávat svou moc prostřednictvím moci zákonodárné, výkonné a soudní, protože tyto, jinak demokratické moci, jsou zcela pod přímým vlivem poltických stran a hnutí. Tak tomu rozumím já.

M. Veselý 3.3.2018 13:48

Normalizační pisálek a pravidelný přispěvatele do Parladementních listů – dostatečná kvalifikace pro bolševickou spokojenost.

M. Bilkova 3.3.2018 1:34

Tento národ je na cestě do pekla,které si vybral sám.Zřejmě to začalo již u bitvy na Bílé hoře v 1620. Pak jsme se probrali a teď zase jdeme zpět s Babišem a Zemanem v čée.

P. Bárta 2.3.2018 22:46

Vyznavac alternativni pravdy, rozumej lzi , ve sluzbach Kremlu a Hradu

F. Doušek 2.3.2018 22:13

Žantovský v žoldu KSČ se podílel na likvidaci ve své době populárního časopisu Melodie.

Pěkný hajzl to je.

P. Čech 4.3.2018 9:07

To je možná pravda, nevím, ale nic to nemění na skutečnosti, že byl zvolen jako člen Rady ČTK. Budeme-li se zde proti tomu vymezovat, nic tím nevyřešíme a pan Žantovský v radě zůstane. Ještě chybí svolávání nějaké demonstrace do Prahy, aby byla realita podle Pražáků naplněna.

P. Pruner 2.3.2018 18:03

Nesouhlasím s autorem. Pan Žantovský je dobrá volba. Ale jedna vlaštovička jaro nedělá, doufám že tento proces bude pokračovat, i panu Zvěřinovi navzdory.

M. Bilkova 3.3.2018 1:36

Od Vás se nic jiného čekat nedá.

R. Sýkora 3.3.2018 9:58

Nebude a i kdyby, vy se toho Prunere už nedožijete.

A. Duda 2.3.2018 16:25

Žantovský je největší mediální žumpa.

P. Kubáč 2.3.2018 12:28

Někde jsem četl že každý šéfredaktor amerických novin musí "tlačit doprava", protože novináři jsou většinou levicově zaměření. Tím pádem by bylo logické nomimnovat do mediálních rad lidi, kteří jsou v mírné opozici proti současnému směřování daného média.

F. Kusák 2.3.2018 11:44

Petr Žantovský má obvykle alternativní názory, které vyjadřuje srozumitelně a věcně a jsou dobře doloženy. To se mu nedá upřít. Jestli s ním někdo nesouhlasí, má na to právo, to je přeci nezpochybnitelné. Ale kydat na něj hnůj bez důkazů, to je fakt za hranou.

J. Šrámek 2.3.2018 9:32

A k čemu je taková rada dobrá?Aby korigovala články o tom,jak hopsandě ,,A" praskl vršek plavek a hopsanda ,,B" ji trumfla odložením obou dílů?O politice píší všichni stejně.Někdy lépe,jindy hůře.

P. Selinger 2.3.2018 9:04

Pokud čtete příspěvky P.Žantovského zde na psu, uděláte si o něm úsudek sami. Já se domnívám, že je to žvanil.

P. Skála 2.3.2018 11:24

Zvěřina je nejlepší na divoko...

F. Navr8til 2.3.2018 8:21

Na rozdíl od Zvěřiny si myslím, že v mediálních radách by měli pracovat lidé s rozdílnými politickými a odbornými názory, aby rada dokázala upozorňovat na nedostatky a přešlapy. Na druhé straně chápu, že někteří lidé, kteří se nezbavili zastydlého bolševického myšlení, by chtěli mít mediální rady žulově monolitické. Potom se ovšem musí počítat s tím, že nekritizovatelná média začnou degenerovat a ztráce pozice. Jak se to stalo s Českou televizí.

P. Pruner 2.3.2018 18:04

Výstižně napsáno.

P. Bárta 2.3.2018 22:47

Politickymi naziry ano, nikoli vyznavaci vylhanych "faktu"

F. Navr8til 3.3.2018 8:29

Ne vždy s panem Žantovským souhlasím, ale lži a manipulace, na rozdíl od mainstreamu, nepoužívá. V určitém smyslu je to jeho chyba, protože to je důvod, proč má ztížený přístup do ČT a dalších zpolitizovaných médií.

M. Vaněk 2.3.2018 6:27

Zvěřina samozřejmě považuje za správné a demokratické, když většina v radě ČT má názory shodné s TOP09 a ČT vypadá jako její stranická televize. ĆT zve do vysílání téměř výhradně politology, kteří jsou jejími voliči - Romancev, Votápka, Šír, Fištejn ... atd

K. Drobková 2.3.2018 6:43

Věřím tomu, že máte problém rozlišit ČTK a ČT. Ale pokusit byste se o to mohl ......

M. Vaněk 2.3.2018 6:53

Problém nemám, prostě jsem se překoukl. "Rada ČTK" není zase tak často probíraný pojem/orgán ...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...