Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 4 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

ZVĚŘINA: Husička? Klidně, ale ať neřídí IT zakázečky

„Že se přítomná poslankyně připravené husy ani nedotkla, neznamená, že na akci její roli nesehrála,“ glosuje komentátor LN Martin Zvěřina golfový turnaj s posezením u svatomartinské husy, na němž se potkali IT byznysmeni, politici a státní úředníci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šrámek 12.11.2014 8:41

Všichni jsou nevinní!

Tak,jako ten odsouzený za loupež a ublížení na zdraví.Hájil se tím,že chtěl jen peněženku,aby měl na pivo,ale ta bába tak strašně řvala,že ji musel(!) umlčet cihlou,kterou ji praštil,protože jej to velmi rozrušilo.Tak i zde.Přece takové pozvání by bylo hanba odmítnout!Jsme přece chudí úředníci,poslanci,managerové,doma na takové hody nemáme!Ze soukromé firmy vás ovšem majitel vyhodí za daleko menší čin.Neřku-li přestupek.Tak proč tady dělat nějaké výjimky a ohledy?

J. Rechnovský 11.11.2014 19:00

Opět státní správa

Tahle věc by věci jistě prospěla za předpokladu:

Že ouředník bude mít osobní (a nepromlčitelnou) odpovědnost za nákup. Výběrová řízení budou zcela transparentní a volně dostupné ke stažení min. 10 let.Účastníci tendrů budou pouze transparentní firmy. Jednatelé firem budou ručit za státní zakázku celým svým majetkem.

Do té doby je nutné považovat podobné aktivity za budování klientelistických sítí a zúčastněné ouředníky na minutu vyhazovat.

D. Stirský 11.11.2014 17:00

Nemám příliš rád, když různí

frikulíni poučují, že to či ono ve vyspělých zemích... (mají na mysli především USA a Anglii). Ale zde je opravdu na místě zdůraznit, že toto by např. v Německu bylo opravdu velmi těžce realizovatelné. Paní úřednice či pan úředník si 100x mohou myslet a dušovati se, že jsou nezávislí a že husička vůbec nebude míti vliv na jejich rozhodování. Jenže si musí uvědomit, že jim to skoro nikdo neuvěří. Jinak řečeno: i oni sami, kdyby byli v pozici řadového občana, by si - kdyby si takouvouto zprávu přečetli - řekli: No jo, to je zase ruka ruku myje, to je zase nějaká čuňačinka..." A v tu chvíli na mejdánek nesmí, nikdo jim totiž neuvěří, že se z to nebudou někdy muset revanžovati.

P. Helebrant 11.11.2014 17:52

Re: Nemám příliš rád, když různí

Přesně tak! Kvúli nevinnému pohoštění za pár stovek € (které se navíc neprokázalo) v Německu abdikoval prezident. To je něco, co těmto civilizovaným společnostem prostě musíme závidět.

K. Novák 11.11.2014 15:37

Zvěřino,

mě by spíš zajímalo, kdo je napráskal a podle nafotil, protože v tomdle režimu krademe všichni. Někdo míň a někdo víc.

P. Helebrant 11.11.2014 15:53

Re: Zvěřino,

Rusáčku domácí. Golfíček, husička, kávička, ku*vička, špínička, úplateček, sviňárnička...a je úplně jednou, kdo tento sliz nafotil a pokud se ruská špíno přiznáváš k tomu, že tady kradeš, měli by tě policajti chytit a zavřít! Já nekradu a platím daně!

K. Novák 11.11.2014 16:28

Re: Zvěřino,

Helebrante, tak ty nekradeš a platíš daně (všechny)? V kriminále všichni podle svých slov taky sedí za ho.no.

P. Helebrant 11.11.2014 17:46

Re: Zvěřino,

U vás v Rusku určitě! Polovina vězňu v ČR jsou rusáci, tedy tví kámoši.

P. Spáčil 11.11.2014 20:32

Re: Zvěřino,

Polovina v krimu rusáci? kecy v kleci. Máte odkaz? Hovňajz, jen kecáte. Myslím že polovinu tvoří cikání, ale tvrdit to nebudu.

O. Uživatel 11.11.2014 16:25

Uživatel požádal o vymazání

Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...