Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ZVĚŘINA: Ignorantské mládí ČSSD

Názory

  11:04
Političtí konkurenti levice by měli fandit mladým sociálním demokratům (MSD). Proč? Jednoduše proto, že jestli se tahle garnitura dostane do vedení strany, pak bude ČSSD jednoznačně slabší a oponenti na ni snáz vyzrají. Chcete důkaz?

Vedení ČSSD: předseda Senátu Milan Štěch, místopředseda Milan Chovanec, šéf Bohuslav Sobotka, místopředsedkyně Alena Gajdůšková a místopředseda Lubomír Zaorálek. foto: MAFRA - Tomáš Krist

Zpráva ČTK nám oznamuje, že mladí socánci mají tzv. bohumínské usnesení za zastaralé a prý by se o něm mělo debatovat. Na tom není nic špatného, diskutovat lze o lecčems, zvlášť o usnesení dvacet let starém. Jenže argumenty, které mladí sociální demokraté volí, připomínají anekdotickou „hlášku“ ze známé pohádky: Bohumínské usnesení? Za prvně nevím, co to je, a za druhý mě to uráží.

PSALI JSME:

Posuďte sami. Nám přijde zastaralé, my ho tak vnímáme, řada mladých sociálních demokratů usnesení ani pořádně nezná, řekla Lucie Válová, předsedkyně MSD. „My máme pocit, že se o těch věcech musí mluvit nově.“ A toto je začátek debaty, kterým si mladá generace říká o místo na slunci. Nic nevíme, neargumentujeme, a proto chceme měnit rozhodnutí, která se nám zdají zastaralá.

ČSSD není co závidět. Možná by pro začátek pomohlo seznámit ignorantské mládí třeba s postavou Zdeňka Fierlingera, agenta KSČ v řadách ČSSD, který byl jejím hrobařem. Ale proč diskutovat se znalostí, když se do toho můžem opřít nově? Vzhůru do funkcí a do nových „diskusí“.

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat