Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 16.9.2019 19:12

A nemáte, pane Zvěřino pocit, že si stát bere z výdělku zaměstnanců nestydaté částky? A otázku, myslíte, že byste byl schopen si jako živnostník vydělat alespoň na studenou vodu? Ono být chytrý na papíře a bez nebezpečí chudoby a v reálu, když nad Vámi visí nespočet potenciálních problémů, je jednoduché a prakticky jen nezávazné plácání.

P. Skřivan 16.9.2019 20:43

No asi tak nějak.

Celé je to poměrně postavené na hlavu, protože stát by měl vybírat na důchody, kolik je třeba. Připojistit se může každý, to je jeho věc.

Jenže to by pak nebylo na kravinky typu EET a jiné prasárničky, které stát malým podnikatelům dělá.

Naproti tomu na korporáty nemá: ty daně vyvedou do ciziny a nazdar. Tady zaplatí jen co musí, tj. za zaměstnance.

J. Tachovsky 16.9.2019 13:01

Co je na soucasnem systemu nespravedliveho ? Kazdy ma sanci si vybrat. Pokud nekdo padne v duchodu pod existencni minimum, tak mu to stat dorovnava. To neni za nejakou minulou zasluhu, to je proto, ze je to obcan CR.

P. Holeček 16.9.2019 11:47

Tady mizí komentáře?

D. Stirsky 16.9.2019 10:11

Na francouzštině jsme se učili bajku (La Fontaine) "La cigale et la furmi" (Cikáda a mravenec), Mraveneček se celé léto pachtil, snášel zásoby atd. A cikáda jen zpívala a tancovala. V zimě pak bušila na vrátka mraveniště, že má hlad a že je jí zima. Říkal jsem si, že hlupáci jsou oba: Cikáda se měla v létě určitě starat. Ale upřímně řečeno, jen j jen dřít a nezpívat a netancovat, když je hezky, je také hloupost.

J. Novák 16.9.2019 10:16

Myslím, že je to velice pravdivá bajka a tím, že ji napsal La Fontaine je vidět, že již dávno před Babišem a Kalouskem byli lidé rozdělení na tažné a chovné

A. Prst 16.9.2019 10:02

Podle nervozního psaní těch co se o sebe umí postarat, úderný článek.

J. Novák 16.9.2019 10:48

Prstíku a kam vás článek udeřil? Do hlavičky? A duní to, co

V. Čech 16.9.2019 9:05

Prosím Vás lidičky, jak to myslíte, "našetřit si na stáří"?8-o Člověk obvykle pracuje asi tak 40-45 let. A pak už prostě obyčejně nemůže. (pokud ovšem není nějaký ten "kecolog";-) Takže za těch 40let našetřit, jo?

A kterých 40 let po sobě jdoucích (od vzniku republiky 1918 doposud[>-]) si československá- česká měna udržela svou hodnotu????

Jo, kdysi, když si někdo schoval mezi trámy zlaťák, tak tím zlaťákem byl i po sto letech. Schovali jste si měnu z roku 1938? 1948? 1968? 1988? Jakoupak mají vaše uložky ve výši celých tehdejších výplat hodnotu? Jak dlouho s tím vyžijete? Šetřete, holoubkové, jenom střádejte, však vám vaše úspory zase někdo sebere, znehodnotí. Jako vždycky.

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • J. Novák 16.9.2019 8:16

  Zvěřino, ty tupá hlavo. Kdo platí málo, dostane málo - to myslíte asi sociální dávky nepřizpůsobivým občanům, že? Napsal jste článek, ve kterém lžete od začátku do konce. Na rozdíl od obyčejného zaměstnance si musí živnostník sám sehnat práci, sám si ji musí udělat, sám si musí vydobýt platbu a sám musí odvést daně. Do toho mu Babiš nacpal EET, což je další náklad navíc. A hlavně, soudruhu Zvěřino, živnostník NEMÁ nárok na placenou dovolenou a placenou neschopenku. Tak, prosím, přestaňte se svými rudými kecy a běžte dělat instalatéra

  P. Čech 16.9.2019 7:43

  "Kdo platí málo, dostane málo. V tom je jakási elementární spravedlnost".

  To je umělá, socanská spravedlnost. V dnešní době by bylo mnohem lepší, kdyby žádné důchody neexistovaly a každý by musel být zodpovědný sám za sebe. Celý důchodový systém vychovává z lidí nezodpovědné jedince, zcela závislé na socanských státních dávkách, pobídkách, přídavcích a všelijakých dotacích. Prostě socansky znásilněný přirozený systém, nic jiného.

  P. Hlosta 16.9.2019 7:56

  Jenže to nejde jen tak skokem zrušit důchody. Jsme na nich bohužel závislí, z většiny naprosto. Z té pasti se nedá jen tak uniknout. Navíc socialisti vymýšlejí další a další vějičky, jak plošně zabezpečit bezpracnost a udržet tu převážnou část občanů ochotnou k ovládání sebe státem.

  P. Čech 16.9.2019 13:02

  Všechno jde, jen chtít. samozřejmě nelze zrušit důchody najednou. Postupně to ale jde prostě ten, kterému je dnes 18 let a začíná přispívat na důchodové pojištění, bude přispívat místo státu sám sobě. Po 42 letech budou důchody zrušeny a nezodpovědní lidé budou plakat nad výdělkem.

  P. Hlosta 16.9.2019 7:40

  Kdyby totiž zaměstnanci měli možnost stejnou jako živnostník, tak by platili nejméně, co by mohli a kdyby to systém umožňoval, neplatili by nic. Důchodový systém by se tak nějak ztratil a nastal by naprosto jiný, který by si lidé stvořili nezávisle na státu. Děti by se starali o své rodiče na stáří, lidé by si ukládali bokem na stáří, nebrali by si hypotéky uvazující splátkami až do nemožného období stáří, více by dbali o své zdraví z obavy o budoucnost. Jen politici by litovali, že důchodový systém už nemají a nemohou tak slibovat modré z nebe těm, co na sliby dají a zvolí si je proto.

  Třicet let žvanění o potřebě změny důchodového systému! A nic, jen závist těm, co v důchodu jakž takž mají, aby si mohli v klidu počkat na svůj konec.

  P. Čech 16.9.2019 7:46

  Ano, tak se lidé hcovali před tím, než kancléř Bismarck důchodový systém vymyslel. Je vidět, že socani existovali již tehdy. Dodnes tento socanský systém vychoval z většiny lidí jen nezodpovědné jedince, zcela závislé na socanském státu, jakým je i dnešní stát náš.

  P. Holeček 16.9.2019 8:36

  Bismark byl socan?

  A. Prst 16.9.2019 10:03

  Vy jste špičkový historik;-D;-D;-D;-D

  V. Kusý 16.9.2019 19:47

  Bismarck nebyl socan, trumpetko, jen byl natolik inteligentní, že pochopil tristní situaci těch, kteří pracovali. Nerozdával ani nemakačenkům, ani neziskovkám. Dával jen těm, kdož vytvářeli bohatství, ze kterého sami nežili. To jen dnes dostane kdo si řekne a ne ten, kdo si zaslouží.

  M. Henrik 16.9.2019 6:34

  Je to tak. Není co dodat.


  Premium

  Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

  Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

  Premium

  Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

  MMA zápasník Attila Végh (vlevo) trefuje soupeře Karlose Vémolu na turnaji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

  Premium

  Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

  Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...