Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

ZVĚŘINA: Jak si kdo ustele, tak si také lehne. To platí i pro podnikatele

Dřív, než začneme podnikatele litovat kvůli nízkým důchodům, připomeňme si dvě slova: dobrovolná volba. Živnostník se sám odhodlal ke své profesní dráze a pak se, na rozdíl od zaměstnance, mohl sám rozhodnout, kolik si bude na penzi přispívat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 16.9.2019 20:43

No asi tak nějak.

Celé je to poměrně postavené na hlavu, protože stát by měl vybírat na důchody, kolik je třeba. Připojistit se může každý, to je jeho věc.

Jenže to by pak nebylo na kravinky typu EET a jiné prasárničky, které stát malým podnikatelům dělá.

Naproti tomu na korporáty nemá: ty daně vyvedou do ciziny a nazdar. Tady zaplatí jen co musí, tj. za zaměstnance.

V. Kusý 16.9.2019 19:47

Bismarck nebyl socan, trumpetko, jen byl natolik inteligentní, že pochopil tristní situaci těch, kteří pracovali. Nerozdával ani nemakačenkům, ani neziskovkám. Dával jen těm, kdož vytvářeli bohatství, ze kterého sami nežili. To jen dnes dostane kdo si řekne a ne ten, kdo si zaslouží.

V. Kusý 16.9.2019 19:12

A nemáte, pane Zvěřino pocit, že si stát bere z výdělku zaměstnanců nestydaté částky? A otázku, myslíte, že byste byl schopen si jako živnostník vydělat alespoň na studenou vodu? Ono být chytrý na papíře a bez nebezpečí chudoby a v reálu, když nad Vámi visí nespočet potenciálních problémů, je jednoduché a prakticky jen nezávazné plácání.

P. Čech 16.9.2019 13:02

Všechno jde, jen chtít. samozřejmě nelze zrušit důchody najednou. Postupně to ale jde prostě ten, kterému je dnes 18 let a začíná přispívat na důchodové pojištění, bude přispívat místo státu sám sobě. Po 42 letech budou důchody zrušeny a nezodpovědní lidé budou plakat nad výdělkem.

J. Tachovsky 16.9.2019 13:01

Co je na soucasnem systemu nespravedliveho ? Kazdy ma sanci si vybrat. Pokud nekdo padne v duchodu pod existencni minimum, tak mu to stat dorovnava. To neni za nejakou minulou zasluhu, to je proto, ze je to obcan CR.

P. Holeček 16.9.2019 11:47

Tady mizí komentáře?

J. Novák 16.9.2019 10:48

Prstíku a kam vás článek udeřil? Do hlavičky? A duní to, co

J. Novák 16.9.2019 10:16

Myslím, že je to velice pravdivá bajka a tím, že ji napsal La Fontaine je vidět, že již dávno před Babišem a Kalouskem byli lidé rozdělení na tažné a chovné

D. Stirsky 16.9.2019 10:11

Na francouzštině jsme se učili bajku (La Fontaine) "La cigale et la furmi" (Cikáda a mravenec), Mraveneček se celé léto pachtil, snášel zásoby atd. A cikáda jen zpívala a tancovala. V zimě pak bušila na vrátka mraveniště, že má hlad a že je jí zima. Říkal jsem si, že hlupáci jsou oba: Cikáda se měla v létě určitě starat. Ale upřímně řečeno, jen j jen dřít a nezpívat a netancovat, když je hezky, je také hloupost.

A. Prst 16.9.2019 10:03

Vy jste špičkový historik;-D;-D;-D;-D

A. Prst 16.9.2019 10:02

Podle nervozního psaní těch co se o sebe umí postarat, úderný článek.

V. Čech 16.9.2019 9:05

Prosím Vás lidičky, jak to myslíte, "našetřit si na stáří"?8-o Člověk obvykle pracuje asi tak 40-45 let. A pak už prostě obyčejně nemůže. (pokud ovšem není nějaký ten "kecolog";-) Takže za těch 40let našetřit, jo?

A kterých 40 let po sobě jdoucích (od vzniku republiky 1918 doposud[>-]) si československá- česká měna udržela svou hodnotu????

Jo, kdysi, když si někdo schoval mezi trámy zlaťák, tak tím zlaťákem byl i po sto letech. Schovali jste si měnu z roku 1938? 1948? 1968? 1988? Jakoupak mají vaše uložky ve výši celých tehdejších výplat hodnotu? Jak dlouho s tím vyžijete? Šetřete, holoubkové, jenom střádejte, však vám vaše úspory zase někdo sebere, znehodnotí. Jako vždycky.

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • P. Holeček 16.9.2019 8:36

  Bismark byl socan?

  J. Novák 16.9.2019 8:16

  Zvěřino, ty tupá hlavo. Kdo platí málo, dostane málo - to myslíte asi sociální dávky nepřizpůsobivým občanům, že? Napsal jste článek, ve kterém lžete od začátku do konce. Na rozdíl od obyčejného zaměstnance si musí živnostník sám sehnat práci, sám si ji musí udělat, sám si musí vydobýt platbu a sám musí odvést daně. Do toho mu Babiš nacpal EET, což je další náklad navíc. A hlavně, soudruhu Zvěřino, živnostník NEMÁ nárok na placenou dovolenou a placenou neschopenku. Tak, prosím, přestaňte se svými rudými kecy a běžte dělat instalatéra

  P. Hlosta 16.9.2019 7:56

  Jenže to nejde jen tak skokem zrušit důchody. Jsme na nich bohužel závislí, z většiny naprosto. Z té pasti se nedá jen tak uniknout. Navíc socialisti vymýšlejí další a další vějičky, jak plošně zabezpečit bezpracnost a udržet tu převážnou část občanů ochotnou k ovládání sebe státem.

  P. Čech 16.9.2019 7:46

  Ano, tak se lidé hcovali před tím, než kancléř Bismarck důchodový systém vymyslel. Je vidět, že socani existovali již tehdy. Dodnes tento socanský systém vychoval z většiny lidí jen nezodpovědné jedince, zcela závislé na socanském státu, jakým je i dnešní stát náš.

  P. Čech 16.9.2019 7:43

  "Kdo platí málo, dostane málo. V tom je jakási elementární spravedlnost".

  To je umělá, socanská spravedlnost. V dnešní době by bylo mnohem lepší, kdyby žádné důchody neexistovaly a každý by musel být zodpovědný sám za sebe. Celý důchodový systém vychovává z lidí nezodpovědné jedince, zcela závislé na socanských státních dávkách, pobídkách, přídavcích a všelijakých dotacích. Prostě socansky znásilněný přirozený systém, nic jiného.

  P. Hlosta 16.9.2019 7:40

  Kdyby totiž zaměstnanci měli možnost stejnou jako živnostník, tak by platili nejméně, co by mohli a kdyby to systém umožňoval, neplatili by nic. Důchodový systém by se tak nějak ztratil a nastal by naprosto jiný, který by si lidé stvořili nezávisle na státu. Děti by se starali o své rodiče na stáří, lidé by si ukládali bokem na stáří, nebrali by si hypotéky uvazující splátkami až do nemožného období stáří, více by dbali o své zdraví z obavy o budoucnost. Jen politici by litovali, že důchodový systém už nemají a nemohou tak slibovat modré z nebe těm, co na sliby dají a zvolí si je proto.

  Třicet let žvanění o potřebě změny důchodového systému! A nic, jen závist těm, co v důchodu jakž takž mají, aby si mohli v klidu počkat na svůj konec.

  M. Henrik 16.9.2019 6:34

  Je to tak. Není co dodat.


  Premium

  Češi bydlí stále častěji ve sklepech. K extrémním řešením je nutí drahé nájmy

  ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Nedostupné bydlení nutí Čechy ke stále extrémnějším řešením bytové situace. Zejména v největších městech už lidé míří i...

  Premium

  Sovětská legenda: Fourcadovi pomáhají lékaři. Francouz: Ta žena musí být šílená

  Martin Fourcade v závodu smíšených štafet na mistrovství světa biatlonistů v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Slavná sovětská biatlonistka a běžkyně na lyžích, trojnásobná olympijská vítězka Anfisa Rezcovová, si v rozhovoru pro...

  Premium

  Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

  Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...