Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

ZVĚŘINA: Jak vysedět Šmardu? Hamáček má volné ruce a těžkou hlavu

Sociální demokraté mudrují jako Bobeš na pondělí Velikonoční, abychom citovali klasiky. Nevědí, jak zareagovat na prezidentův naschvál s Michalem Šmardou. Některé kraje by s prásknutím dveřmi odešly z vlády, jiné regiony vidí spásu v tom, že kandidát přestane kandidovat. Většina však říká, trvejme na Šmardovi. Všechny tyto poradní hlasy mají jediný společný motiv: ať rozhodne předseda Hamáček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Novanska 18.8.2019 19:24

Pokud ČSSD neodejde z vlády, ztratí poslední zbytky věrohodnosti a uplakánek Babiš svým voličům zase ukáže "státnickou tvůrčí moudrost". Pokud ČSSD z vlády odejde, ukáže se naplno, že Babiš má strach z trestního stíhání za dotační podvody a očekává zastavení stíhání nebo milost od Zemana. Současně další vládu postaví za cenu kolaborace s Okamurovci a KSČ a to bud pro část jeho voličů nestravitelné a u příštích voleb mu to sečtou.

J. Holoubek 17.8.2019 16:40

„ČSAD” jede do ryťy ... .-)

J. Pospíšil 16.8.2019 21:19

Současné vystupování soudruha Šmardy jasně ukazuje , že se na post vedoucího kultury nehodí.

J. Václavíková 16.8.2019 12:39

Aneb, jak okecat, že se Babiš ze Zemana podělal.

A. Novák 16.8.2019 13:07

Babiš předal presidentovi návrh, přesně podle ústavy.

Teď mu asi předá další...

K. Marek 16.8.2019 12:39

Mohu zdejší znalce sociální demokracie, z.B. pana J.Nováka požádat o vysvětlení, proč ČSSD navrhuje do funkcí lidi bez VŠ vzdělání a jazykových znalostí, jako je Šmarda, který je zjevně pouze politickým trafikantem, jako byl Gross, Chovanec, atd.?

Na ministerstvu má ČSSD svou náměstkyni Kalištovou, která je v oboru 15 let, má právnické vzdělání a státnici z angličtiny a znalost němčiny.

J. Fojtů 16.8.2019 19:10

Pane Marku, vysokoškolské vzdělání není vše. John Major měl pouze středoškolské vzdělání a byl úspěšným premiérem evropské mocnosti - Velké Británie. Naproti tomu si nedovedu představit, jak by ministerstvo vedl nejmenovaný člověk s právnickým vzděláním získaným za několik měsíců (místo pěti let) na Právnické fakultě v Plzni.

Nejsem voličem ČSSD, ale musím Vám připomenout, že Gross vystudoval Právnickou fakultu UK, na Právnické fakultě v Plzni získal titul JUDr.

P. Pruner 16.8.2019 10:44

Pan Zvěřina to popisuje pěkně, ale zapomíná se, že motivy ČSSD jsou horší než ty prezidentovy. Vykopli pana Staňka, jen aby uvolnili místo pro dalšího místropředsedu strany do vlády bez ohledu na jeho neodbornost v oblasti kultury. Bilance - pan Hamáček předseda, místopředsedové píMaláčová, pan Petříček, pan Šmarda.

Myslím, že nejmenování Šmardy nevadí ani Zemanovi, ani Babišovi. ČSSD má řadu vhodnějších kandidátů na ministra kultury než je pan Šmarda, jen nejsou místopředsedou.....

A. Fafejta 16.8.2019 10:58

https://www.facebook.com/tvbizar/videos/2387536508020836/

J. Fohl 16.8.2019 12:20

Prunerovy brýle, dosti zamlžené!

P. Pruner 17.8.2019 13:58

Vy asi potřebujete silnější.

J. Fohl 16.8.2019 10:03

Celá ta story ukazuje jen jednu životní moudrost, které se říkává selský rozum: když se začne stavět dům na písku, tak nakonec nezbývá nic jiného, než se dohadovat, z které strany se ten propadající dům má podepřít, aby se nepropadl úplně!

V této situaci je teď ČSSD. A teď babo raď!

Nevím ale, zda si Babiš ale uvědomuje, že po Hamáčkovi je v hledáčku Zemana on sám. Jestli tu perverzní hru Zemana bude Babiš i nadále akceptovat, tak se vláda bude personálně sestavovat na hradě a Babiš bude dělat nanejvýš asistenta!

A. Novák 16.8.2019 8:59

státnickým gestem od Hamáčka by bylo navrhnout někoho jiného.

J. Novák 16.8.2019 12:10

Statnickym gestem Hamacka by bylo spachat harakiri

J. Fohl 16.8.2019 12:38

A co by měl potom udělat Zeman? Skok z hradního okna?

R. Hráček 16.8.2019 7:59

Asi by bylo nejrozumnější Zemana ignorovat, uvést Šmardu jako ministra. Byl navržen, vláda včetně předsedy souhlasí. Zkrátka Zemana úplně izolovat. On nedodržuje ústavu, proč by měla vláda.

J. Novák 16.8.2019 8:20

Asi bych si z toho nedělal těžkou hlavu. I když jsou mi socani protivní jako osina v zadku, nechal bych to být, ať se dohodne StBák s narcisem. Socani zatím můžou jen čekat, jich se to netýká. Šmardu navrhli, ostatní není jejich job

A. Novák 16.8.2019 9:01

bez jmenování těžko můžete uvádět někoho do úřadu.

rozumější by bylo, kdyby Šmarda sám ze své nominace ustoupil, nakonec by to byl on, kdo odblokuje patovou situaci a mohl by si říct o místo náměstka, třeba...:o)

J. Fohl 16.8.2019 10:16

Přesně tak! Myslím si to už delší dobu. A co by se asi stalo? Brečel by Zeman , že vláda nedodržuje ústavu?

Další možností by bylo, že by ministra kultury převzal některý ze současných členů vlády za ČSSD a ten by pak instaloval Šmardu, jako svého náměstka a pověřil by ho vedením ministerstva a na to by Zeman nedosáhl.

K. Nakobyl 16.8.2019 6:11

Podle chování navrhovaného ministra je zcela reálný předpoklad, že z té boudy ministerstva bude přinejmenším cirkus Humberto


Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...