11. října 2014 18:29 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZVĚŘINA: Katolíci volí hazard, osobnosti netáhnou

Kandidát do Senátu Ivo Valenta (vpravo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kandidát do Senátu Ivo Valenta (vpravo). | foto: MAFRA - Luděk Ovesný

PRAHA Některé inzerované osobnosti v senátních volbách zjevně vyhořely, například Jiří Oliva za TOP a Starosty jako bývalý poslanec a dlouholetý ředitel Lesů ČR se v Hradci Králové voličům nelíbil ani trochu. Asi mají na jeho pracovní výkony jiný názor než strana.

Televizní hvězda Vladimíra Železného je též za zenitem a do druhého kola rozhodně nepromluví, ve Znojmě to totiž při 63 procentech sečtených hlasů vypadá na to, že se jim přejedla i komunistická senátorka a o její místo budou bojovat sociální demokrat s lidovcem. Lyžařka olympionička Křížová vyhořela, zatímco trenér Martiny Sáblíkové Novák si vedl docela dobře.

Král hazardu vládne katolíkům

Velmi přesvědčivě postoupí předseda Senátu Štěch (ČSSD) v Pelhřimově, majitel Královédvorské Juty Jiří Hlavatý (ANO) v Trutnově či král hazardu Ivo Valenta v Uherském Hradišti. Posledně jmenovaný je trošku šklebem, vzhledem k šířenému přesvědčení o religiozitě jižní Moravy. Ejhle, katolíci volí hazard.

Jitka Seitlová se bezpochyby pokosí v Přerově s ministrem dopravy za ANO Prachařem. Sociální demokratka Alena Gajdůšková se slušovickým zemanovcem Čubou. Člověk je zvědav co si bude o Zlínských myslet za týden.

Druhé kolo ovšem nebude ani náhodou obrazem prvého, svou roli sehraje nejen nízká účast, ale i občanova volba menšího zla.

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!