23. září 2015 8:40 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZVĚŘINA: Z železné lady uštvanou chudinkou. Kleslová končí pozdě a navíc špatně

Radmila Kleslová neztrácí optimismus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radmila Kleslová neztrácí optimismus. | foto: ČTK

PRAHA Radmila Kleslová složila funkci místopředsedkyně ANO, prý kvůli štvavé mediální kampani. Netušíme, jestli to udělala proto, aby si udržela posty v Pražské energetice a v Pražské teplárenské. Víme jen, že je to politické gesto, které přišlo pozdě. Po sérii výmluv, kličkování a účelových manipulací.

A že je rezignace doprovázena sebelítostivými poukazy na zdravotní stav? To je bohužel též typické, máme přece co dělat s protřelou političkou, která přepnula z módu „železná lady“ do režimu „uštvaná chudinka“.

Otázku uměleckého dojmu rovněž není možné nechat stranou, vždyť hnutí ANO se snaží donekonečna opakovat, že je jiné, lepší než ostatní. Případ Kleslová rozhodně takové tvrzení nepodporuje.

O tom, že paní Kleslová ztratila část přízně velkého kormidelníka AB, nelze pochybovat. Ovšem ve faktické rovině pochopitelně nepřišla ani o pozice v pražské buňce hnutí, ani o své zájmy a spojence v hlavním městě.

Na tom, jak dopadne vypořádání paní Kleslové s ANO, by mělo záležet především pražské primátorce Adrianě Krnáčové, protože ta je dnes ve funkci jen z vůle pana Babiše a ochoty paní Kleslové. Klid v metropoli bude podstatným důvodem i pro to, aby případ Kleslová nekončil vyloučením ze strany, ale spíš nějakým nemastným pokáráním. Ani stranický guru a předseda se při své hlasité nechuti k soudcování sporu dvou političek nebude snažit situaci nějak vyhrocovat.

Čili opět typizovaná stranická politika, se kterou se nelze vytahovat.

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz