21. února 2017 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZVĚŘINA: Nový agent ve vládě. Ale jak ho tam dostat

Jan Mládek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Mládek. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Premiér odvolal ministra průmyslu Jana Mládka. Musel. Až do voleb mohl ministr sloužit jako fackovací panák pro kohokoli, komu se nelíbí například mobilní tarify.

Přece jen, tomu, že pan Mládek na ministerstvu zastupuje zájmy občanů, nevěřili už ani v Lidovém domě. Premiér Sobotka potřebuje na ministerstvu někoho spolehlivého, někoho, jehož výroky nebudou urážet občany a na jehož loajalitu se může spolehnout.

Mluví se o Tomáši Prouzovi.

Proč ne, do voleb se toho moc zkazit nedá a zapůsobit na občany přívětivěji než Jan Mládek zvládne i rozjívenější foxteriér.

Jenže než bude mít na úřadě spolehlivého agenta, musí premiér zvládnout výměnu. Odcházející ministr již dal hlasitě najevo, že je uražen. De facto nabídl, že je připraven „zlobit“.

A jestliže Miloš Zeman získá příležitost potrápit Bohuslava Sobotku, s chutí se jí chopí a odvolání ministra mu osladí.

Výměna resortního agenta a úklid mediálních škod po panu Mládkovi tak mohou být ještě delší a nákladnější, než si premiér v pondělí představoval.

A že spotřebitel dostane nakonec jen ohlodanou kost v podobě o trochu lepších tarifů, je též zřejmé. Kdyby ČSSD a Bohuslavu Sobotkovi záleželo na tom, co si myslí občané, a měli zájem například rozhýbat telekomunikace, pak by premiér Mládka odvolal nejpozději v říjnu, když jej odmítli i voliči.

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz